"Krank ön yükü" nedir?

BB30 kranklarımdan FSA Gossamer'ımın (daha kısa uzunluktaki) SRAM BB30 "IA" S950'ye değiştirilmesinin ortasındayım. S950'de, milin de bağlı olduğu NDS üzerinde bir "krank ön yükü" ayarlayıcısı bulunur. Talimatlar sadece bazı kısa çizimleri ve çevrimiçi iyi yükleme talimatları bulma şansım olmadı. Benim bir sorum var:

Ne cehennem "krank önyükleme" dir.

Teşekkürler!

6
katma yazar Andrew Martin, kaynak
Bağlantı için teşekkürler @Batman. Bu makaleyi görmüştüm ama yine de hem iğ hem de "preloader" olarak aldığım krank tarafından biraz kafam karışmıştı. NDS crankarm'a eklenir. Sanırım NDS'yi ve sonra DS'yi halkalar ile kurdum ve sonra torklamadan önce hiçbir oyun kalmayıncaya kadar "ön yükleyici" yi çalıştırıyorum.
katma yazar Bruce McLeod, kaynak

2 cevap

Krank ön yükü, krankların aşırı sıkılmamasını ve böylece yatakların erken bozulmasına neden olmasını sağlamak için vardır. Sıkıştırma cıvatalarının sağ torka kadar yapılması öncesinde krankların "parmakla sıkılması" mümkün kılar. Krank aksında aralığın doğru olmasını sağlamanın bir yolu.

2
katma

Sram22 sol tarafındaki ön yükleme, her iki tarafı da taktıktan sonra ayarladığınız plastik bir aralayıcıdır.

Montajdan önce, bu ara parçayı sol koluna karşı getirmek için çevirirsiniz, ardından boşluğu almak için başka yöne vidalanırsınız.

Elle sıkın; diğer birçok kullanımın gözleme ara parçasını değiştirir.

1
katma