Yüksek bir koltuk çevresinde çalışmak nasıl?

Bu yüzden bu eski bisikleti aldım, ancak koltuğunun sıkışıp kaldığını fark ettim. Sürüş sırasında rahatsız oluyorum çünkü benim için biraz fazla. Ayrıca sıkışmış seatpost'u düzeltmenin gerçekten zor olduğunu anladım. Bu sorunu çözmek ve bisiklete binerken kendimi rahat hissetmeme yardımcı olacak bir hile var mı?

0
Etrafta bir iş yok, bunu bir şekilde çözmelisin.
katma yazar Jason, kaynak
Eğer sadece çok fazla yüksekse, aynı gönderiye monte edildiğinde seleyi biraz daha düşük bir değere çevirmek olabilir. Eğer eski bir stil kelepçe yuvası ise ( sheldonbrown.com/harris/images/ST4200.jpg), bir eyeri (mevcut olanı değil) bir eyeri (üstte değil) altta sıkıştırılmış raylarla monte edebilirsiniz. Ama bunu almamak gerçek bir cevaptır.
katma yazar Will Gorman, kaynak
Yerel tamircinizin onu rahatlatmak için daha iyi bir şansı olacak.
katma yazar Pollyanna, kaynak

2 cevap

Sheldon Brown has a thorough article about stuck seat posts. http://sheldonbrown.com/stuck-seatposts.html

Eğer eyer çok fazla değilse, kalın tabanlı ayakkabılar da işe yarayabilir.

2
katma

Eğer çelik bir çerçeve ise, bazı insanlar metalleri genişletmek için koltuk tüpünü ısıtmayı (LIGHTLY) önermektedir ve daha sonra postayı dışarı atmaya çalışmaktadır ancak bu bana çok fazla efor sarfetmektedir.

Bir çerçeveye sıkışmış bir koltuk direk aldığımda otomatik garaja gittim ve çerçeveyi bir mengene yerleştirdim. Daha sonra pnömatik hava kesicisini koltuk direğine kullandı ve saniyeler içinde uçmaya başladı.

Bu rotayı aşarsanız, kitini kullanmak için teşekkür ederek bazı paraları/garaja garaj vermek bir fikir olabilir.

0
katma
Ben bir yerli konuşmacı değilim, bu yüzden yolunuzu tam olarak anlayamadım. Bu yüzden, bir hilenin bu şey olduğunu anladım. machinemart.co .uk/images/library/product/huge/04/040314105.j & zwnj; pg böylece çerçeveyi içine koyarsınız böylece hareket etmez. O zaman koltuğu almak için ne kullandın? Bu 'pnömatik hava keski' şeyini açıklayabilir misiniz lütfen ?!
katma yazar Wolf_Brigade, kaynak
'Pnömatik hava keski' vidalar için görünüyor ... bu yüzden koltuk direklerini çıkarmak için nasıl kullandığınızı anlayamıyorum! northerntool.com/images/product/features/154130.jpg
katma yazar Wolf_Brigade, kaynak
keskiler vidalar için kullanılmaz. Hava keski, keski başını ileri geri hareket ettirerek, el ile elde edilebileceğinden daha fazla güç ile zorlayan bir sürü güç ile birlikte ileriye doğru ittirir.
katma yazar adolfojp, kaynak
katma yazar adolfojp, kaynak