'Kullanıcı adı' için 'dbname' veritabanına erişim reddedildi

Godaddy'yi host sağlayıcı olarak kullanıyorum. Asp.net ve .Net Connector aracılığıyla bağlandığım bir wordpress veritabanı kurulumum var. Db ile ilk bağlantım gayet iyiydi, ama veriyi ilk sorgularımı yapmaya başladım ve şimdi yukardayım [Access 'kullanıcı adı' için 'dbname' kullanıcısına 'erişim reddedildi]

Okuduğum her şey, belirli bir kullanıcı için LOCK TABLES izinlerine sahip olmamanın bir sorundan daha fazlası olduğunu gösteriyor. Biraz arama yapmayı denedim ve buradan bulduğum her şey SSH'ye giriş yaptığımı ve bazı schnazzy komutları yazdığımı ve hepsinin iyi olması gerektiğini gösteriyor. Ancak ben bir godaddy temel hosting planı ile sonunda bile yapabilir miyim emin değilim.

Sorum şu, sadece veritabanına giriş yapamıyorum ve Information_Schema bölümünde kullanıcı için ayrıcalık kaydı oluşturmuyorum?

Şemaya hızlı bir bakış.

Schema

also here is a quick look at the table in particular which I imagine would be where I would need to add my record.

Table Structure

1

2 cevap

Yok hayır; Bu şekilde çılgınlık yatıyor.

El kitabından :

Kullanıcı adları için izin verilen uzunluk, değiştirilerek değiştirilemez.   mysql.user tablosu. Bunu yapmaya teşebbüs, tahmin edilemez sonuçlar doğurur   kullanıcıların giriş yapmasını bile imkansız kılan davranış   MySQL sunucusu. Hiçbir zaman mysql'deki tabloları değiştirmemelisiniz   veritabanı, prosedür haricinde herhangi bir şekilde   Bölüm 4.4.9, “mysql_upgrade - MySQL için Tabloları Kontrol Et   “Yükseltin.

Aksi halde, hiç verilmeyen çok özel garantilere güveniyorsunuz.

1
katma
@DylanHayes: Teklifi tekrar oku. Kullanıcı adları için izin verilen uzunluk sayfanın konusu oldu, üzerinde bir uyarı verildi - hatta sizin için kolayca yazabildiğim, böylece kolayca bulabilseydiniz - MySQL'in metatables'leriyle uğraşmamalısınız.
katma yazar Lightness Races in Orbit, kaynak
Kullanıcı adları için izin verilen sürenin sorumu ile ne ilgisi olduğunu anladığımdan emin değilim. Kılavuza geçmek yararlı oldu, ama ben bir GRANT SELECT ON veritabanını çalıştırmayı denedim. * 'Kullanıcı' 'localhost' '' parola 'TARAFINDAN' IDENTIFIED; ve daha önce aldığım aynı hatayı aldım, Erişim engellendi vb.
katma yazar Dylan Hayes, kaynak
Ah tamam, geçen akşam geç oldu ve bunu işe almaya çalışmaktan bıktım. Kalın yazılmış metin, bu metaletleri manuel olarak düzenlemekten uzak kalmak için net bir uyarı verir. Ancak benim kök sorunu hala benim root kullanıcısı MySQL wordpress veritabanında herhangi bir ayrıcalık sahip olmayan bir sorun var ve ben hala bu konuda yapabileceğim bir şey olup olmadığından emin değilim ... Godaddy bir phpMyAdmin konsoluna sahip root kullanıcım üzerinde GRANT yapmayı denedim, erişim reddedildi, ayrıcalık yok, yeni bir kullanıcı yaratmayı denedim, Erişim reddedildi, ayrıcalık yok ...
katma yazar Dylan Hayes, kaynak
Bu konuda size +1 vereceğim, metadata tablolarına dair sorumun ilk bölümünü cevapladınız. Ben gerçek bir dilsiz yapılandırma dosyası sorunu gerçek olan benim sorunumun ikinci bölümünü bulmaktan sona erdi .... SO hepsi, senin yazı sadece elle kendimi ekleyerek ve Grant sözdizimi kullanmaktan uzak kalmayı öğretti. Thk sen.
katma yazar Dylan Hayes, kaynak

Bu, GRANTS'nızla ilgili bir sorun olabilir.

Veritabanına localhost'dan başka bir yerden bağlanıyorsanız (SSH bir dakikanızı bir kenara ayırma), o zaman root olarak MySQL Db'ye giriş yapmanız ve çalıştırmanız gerekir:

CREATE USER 'user'@'%' IDENTIFIED BY 'password';

GRANT SELECT ON database.* TO [email protected]'%';

Ardından, veritabanına o kullanıcı olarak bağlanabilmeniz ve database şemasındaki tüm tablolardan veri seçebilmeniz gerekir.

0
katma
Sorun şu ki, root kullanıcımın bunlardan herhangi birini yapma iznine sahip olmadığı, GRANT yapamam, KULLANICI OLUŞTURABİLİR, Erişimi reddediyorum - bu işlem için ayrıcalığa ihtiyacın var.
katma yazar Dylan Hayes, kaynak