UIImage'ın Temel Veriler'de yeni Harici Depolama bayrağıyla depolanması

UIImage'ın temel verilerinde saklanmasının burada , ama bu önceden ios5 idi. Artık harici depolama bayrağına sahip olduğumuza göre, UIImage'ın doğrudan varlıkta, ayrı bir varlık olarak mı yoksa hala diskte mi saklanması iyi bir fikir mi?

Here is a source explaining the external storage option.

21

1 cevap

iOS 5.0 için Temel Veri Sürüm Notları

Etkinleştirildiğinde, Çekirdek Veriler, eğer varsa, değer başına esasa göre karar verir.   verileri doğrudan veritabanına kaydetmeli veya bir URI'yi bir   Sizin için yönettiği ayrı bir dosya. Dayalı olarak sorgulayamazsınız   Bu seçeneği kullanırsanız ikili veri özelliklerinin içeriği.

Ve Harici İkili Veri bağlantınızdan da,

1 MB'den küçük nesneler veritabanında saklanır. İçin   Daha büyük nesneler, harici bir dosya oluşturulur ve veritabanı   sadece bir referansı saklar.

So the following advice is still valid: CoreData : store images to DB or not?

  • < 100kb store in the same table as the relevant data
  • < 1mb store in a separate table attached via a relationship to avoid loading unnecessarily
  • 1mb store on disk and reference it inside of Core Data

The flag sets Core Data to follow that advice and automatically store images >1MB as a separate disk file.

32
katma
@zirinisp Herhangi bir çözüm var mı? Bu sorunu bir uygulamayla yaşıyorum, uygulama mağazasında yaşıyorum ve kullanıcılar bu şekilde depolanmış görüntüleri saklıyorum ve taşınmam gerekiyor. Manuel taşıma kullanabilir miyim?
katma yazar Nicolas S, kaynak
Yani bu durumda, harici depolama bu durumu hesaba katmadığı için 100kb-1mb aralığında olması durumunda muhtemelen ayrı bir kuruluşa koymamız gerekir.
katma yazar Philippe Sabourin, kaynak
Uyarı: Bazen silindiğinde çökmesini engelleyen harici bir görüntü depolama alanı vardır: stackoverflow.com/questions/7930427/…
katma yazar Philippe Sabourin, kaynak
görüntüyü diğer hizmetlere yüklemek için başvurulan URL’ye erişebilir miyiz?
katma yazar alionthego, kaynak
Harici depolama ve taşıma ile başka bir hata var. Yeni bir model oluşturmaya ve hafif bir geçiş yapmaya çalışırsanız, harici bir dosyada depolanan tüm 'İkili Veri'yi kaybedersiniz.
katma yazar zirinisp, kaynak