Uygulama port numarası değişti

Uygulamanın bağlantı noktası sayısının (MetaProducts Çevrimdışı Gezgini) değiştirildiği (800 ila 7000) ve otomatik olarak nasıl değiştirileceğini bilmeyen bir sorunla karşılaşıyorum.

I trying to run telnet command in the server itself, e.g: telnet the result was a blank command screen. what does this mean? and what is the expected result if the port number is not using by an application?

Liman numarasının neden değiştiğini kontrol edebileceğim şey nedir?

şimdiden teşekkürler.

0
Sorunu anlamak gerçekten zor. Port numarası değiştiğini düşünmene sebep olan nedir? Sadece uygulama çalışmıyor gibi geliyor.
katma yazar David Schwartz, kaynak

2 cevap

Netstat.exe is part of OS. To list all open ports and processes that are listening or sending on these ports, type this command in cmd window:

netstat -noa
2
katma
PID'yi nasıl eşleyebilirim? Görev yöneticisinde görüntülendim, ancak PID'nin bir kısmı netstat içinde görünüyor ancak Görev Yöneticisi'nde görünmüyor, bu yüzden PID'yi bulamıyorum
katma yazar sams5817, kaynak
Tasklist.exe, OS'nin bir parçasıdır. Bu tüm süreçleri basacaktır. Ayrıca Görev Yöneticisi'ni de kullanabilirsiniz - ancak "Tüm kullanıcılar için işlemleri göster" seçeneğini tıklamanız gerekecektir.
katma yazar seva titov, kaynak

Bir limanın değişmesi mümkün değildir. Uygulama, eski bağlantı noktasını kullanan soketi kasıtlı olarak kapatmak ve sonra yeni bir bağlantı noktasında bir soket açmak zorundadır.

1
katma
kasıtlı olarak değiştirilip değiştirilmediğine bakılmaksızın, port numarasının belli bir uygulama için nasıl araştırılacağını nasıl araştırabilirim?
katma yazar sams5817, kaynak
sysinternals.com adresine gidin ve TCPView yardımcı programını indirin. Hangi hangi işlemlerin hangi bağlantı noktalarını kullandığını gösterebilir.
katma yazar Remy Lebeau, kaynak
Windows
Windows
729 Katılımcıların

Windows ile ilgili tüm sorunların çözümüne yanıt arandığı ve paylaşımların yapıldığı bir gruptur. @SerCiTV @Tekpay @Apktanitim kanal/grupların uzantısıdır. https://t.me/joinchat/H1pwvUwqv4etCBtv9Oi_qQ