PHP'de arka plan müziği olmak üzere iki ses dosyasını nasıl birleştirebilirsiniz?

İki kullanıcı girişinden tek bir ses dosyası almak istiyorum - biri arka plan müziği için ve biri ses dosyası için. Herhangi bir Fikir nasıl yapılır?

EDIT: Basically, I what I want is the final file be as long as the audio file and having the background music chosen by the user. I do not want to concatenate the file but something like, overlapping of audio files.

1
@JaredFarrish: Audacity'de yapabileceğimiz aynı şey. İki ses dosyası çakışıyormuş gibi.
katma yazar Shubham, kaynak
@Bracketworks: stackoverflow.com/questions/1823480/merge-background-audio -f & zwnj; ile aynı şeyi PHP ile yapmak istiyorum. Umarım anlaşılır mıyım?
katma yazar Shubham, kaynak
Yeni başlayanlar için "get" tanımlamanız gerekiyor. Bu soruyu cevaplamak için yeterli bilgiye yakın bir yer yok.
katma yazar Lightness Races in Orbit, kaynak
Ses dosyalarını "aldığınızı" (yükleyerek yüklediğimde ) en iyi seçeneğin dosyaları bir argüman olarak kullanarak, bir sunucu tarafı uygulamasına bazı API çağrılarını çağırmak olacağını düşünürdüm. Bu varsayımsal uygulama, bir API ile herhangi bir ses işleme programı olacaktır ( aklıma gelmez, sonra tekrar, ben sadece buranın üst kısmına gidiyorum )
katma yazar Dan Lugg, kaynak
Nihayetinde yapmaya çalıştığın şeyi anlamıyorum. Bir "arka plan" müzik dosyası geçerli kullanıcı dosyasına nasıl oynatılır?
katma yazar Jared Farrish, kaynak

1 cevap

Öncelikle, kullanmakta olduğunuz ses formatının bayt yapısını okuyun (sıkıştırılmamış WAV şiddetle önerilir ve kullandığım).
Ardından, tüm örnekleri gözden geçirin ve maksimum genliği takip ederek bunları birleştirin. Son olarak, kırpmayı önlemek için maksimum genliği kullanarak sonucu normalleştirin, sonra kaydedin.

0
katma
Bildiğim kadarıyla hayır. Ama Audacity'yi kurmayı görebilirsiniz. Bu programı komut satırından ve dolayısıyla shell_exec() ile çağırabileceğinizi düşünüyorum. Doğru argümanları arayın ve hedeflediğiniz şeyi elde edebilirsiniz.
katma yazar Niet the Dark Absol, kaynak
Tamam, belki de Audacity'de bir zincir yaratabilirsin? Bilmiyorum, bayt manipülasyon kodu benim için daha kolay geliyor: p
katma yazar Niet the Dark Absol, kaynak
Ah. Üzgünüm ama o zaman yardım edemem.
katma yazar Niet the Dark Absol, kaynak
Güzel ama bunu başarmak için kütüphane yok mu?
katma yazar Shubham, kaynak
Audacity'nin komut satırı çok basit ve sadece dosyaların işlenmesiyle sınırlı gibi görünüyor.
katma yazar Shubham, kaynak
Ama bu tür şeyleri nasıl yapacağımı bilmiyorum.
katma yazar Shubham, kaynak