Grid alanında birden çok sütunu yönetme

Birkaç sütun içeren bir ızgara alanı oluşturmam gerekiyor - belki 5 veya daha fazla. Bu alan Yayınlama sayfasında sunulduğunda, kullanıcılar çok geniş bir tarayıcı penceresine sahip olmadıkça (ki elbette ki kabul edilemez) sütunlar çok dar olur. Bu sorunu hafifletmek için bir eklenti veya başka bir yoldan haberdar olan herhangi biri var mı? Belki de sütunların yüzde yerine piksel cinsinden boyutlandırılmasına izin veren ve Grid alanının yayınlama sayfasında olduğu gibi yayınlama sayfasında yana kaydırılmasına olanak veren bir şey var mı? tanımlanmış?

3

1 cevap

If you'd rather give Grid tables a fixed width so that the individual columns don't get compressed, you can add your own CSS rule using override.css.

table.grid_field {
    width: 1500px !important;
}

Bu, yeterince geniş olmayan ekranlar için yatay kaydırma çubuğunu zorlar ve ızgara sütun genişliklerini makul tutar.

Bunu küresel olarak yapmak yerine, belirli bir Izgara alanını hedeflemek daha yararlı olabilir. # alan_id_63 table.grid_field gibi bir field_id-spesifik seçici kullanabilirsiniz (sadece alan_kodunuzu not edin veya görmek için web denetçisini kullanın).

Override.css 'e bir alternatif olarak, alan talimatlarınıza doğrudan bir stil etiketi koyabilirsiniz.

Güncelleme:

Grid alanının sayfanın dışına yapışmasını istemediyseniz, her şeyi düzgün bir şekilde tutacak olan .grid_field_container_cell 'daki taşma: kaydırma; ' ı ayarlayabilirsiniz. Yayınlama formunda, ancak yine de yatay bir kaydırma çubuğu.

table.grid_field_container td.grid_field_container_cell {
    overflow: scroll;
}
2
katma
Ah evet. Bence daha genel deklarasyonun muhtemelen ! Önemli 'ye ihtiyacı var (cevabımı güncelledim), fakat bunun hile yaptığına sevindim.
katma yazar Matt MacLean, kaynak
Rick, cevabımı güncelledikten sonra güncelledim. Bu, Izgara alan kapsayıcı öğesinde taşma: kaydır ayarlanarak daha temiz olabilir. Bu, yayın formunda bulunan geniş, sabit genişlikli Izgara alanlarını koruyacak, ancak yine de yatay bir kaydırma çubuğu sağlayacaktır.
katma yazar Matt MacLean, kaynak
Bu harika Alex, teşekkürler. Aslında, ikinci örneğinize göre alan kimliğini içermediğim sürece css'yi alamadım. CP'de daha global bir seçici (saha kimliği olmadan) tanınmadı. Tarla talimatlarındaki Stil etiketi de çalıştı. Şebeke alanının daha sonra CP'nin içindeki kutudan temizlendiği ve tarayıcı penceresinin kaydırma çubuğunu kullandığı bir utançtır. İçindeki kutuların içinde içinde, alan sütunlarını tanımladığında yaptığı gibi ilerleyeceğini ummuştum. Önemli değil. Bu biraz çirkin bir çözüm, ancak yine de bir çözüm. Şerefe.
katma yazar Brett Veenstra, kaynak
Ah, bu ayarların ikisi de bir muamele yapıyor Alex, teşekkürler.
katma yazar Brett Veenstra, kaynak