tutulmada java.awt.geom dosyasını içe aktaramaz

Yeni bir Eclipse Android projesinde çalışmaya başladım ve java.awt.geom paketindeki sınıflardan yararlanmak istedim. Hem debianın depolarından OpenJVM 1.6 AND güneş 1.6 jdk kurulu. Paketi içe aktarmaya çalıştığımda, içe aktarmanın çözülemeyeceğini söylüyor (aslında, Eclipse'nin otomatik tamamlaması yalnızca awt ve awt.font gösteriyor).

I am beyond confused as to why this is, as I looked at the JRE system libraries set up in my Eclipse by doing: Window > Preferences > Java > Installed JREs > Edit... and I see that I have rt.jar included, and when I locate the jar on disk and examine it's contents with jar ft rt.jar, I see that it contains java/awt/geom classes.

Bu paketi Eclipse'de neden ithal edemediğimi bilen var mı?

Teşekkürler

8

1 cevap

Android, JRE kütüphanelerini kesinlikle kullanmaz. Bazıları mevcuttur ve Android SDK'nın içerdiği değişkenlere bağlı olarak bazıları değildir. Android projeleri, Android SDK'ya göre oluşturuldu.

Android SDK'sının yaptıklarının resmi listesi için adresine gidin. source : Google'a ve oluşturduğunuz Android sürümünün "Referans" sekmesine göz atın.

Bu biraz karışıklığa neden olur, biliyorum. Android SDK'nın çoğu, resmi (veya Open) JDK'dan bilinen birçok şeyi kullanıyor olsa da, teknik olarak aynı değiller.

Ayrıca, Android neden Java'yı kullanıyor? yanıtlarından biri Android için kaynak kodu Java'dır (dil sözdizimi, yapı vb. bakımından), ancak bytecode'a derlendiğinde, JDK'yı kullanmaz .

7
katma
@rajatIIT - Bildiğim tek çözüm, Android SDK'ya danışmak ve JDK ile ilgili herhangi bir bilginin, dili okuyabilme ve anlamadığı sürece size yardımcı olacağını düşünmüyorum. Android'deki geometriye özel bir çözüm gelince, kişisel olarak bakmadım ki korkarım ki orada size yardım edemem.
katma yazar jefflunt, kaynak
@normalocity sorunu açıklığa kavuşturuyorsunuz. Olası bir çözümü de söyleyebilir misin?
katma yazar 10101010, kaynak
Cevap için teşekkürler! Bu şimdi tamamen mantıklı; Android sdk belgelerinde neden bazı java paketlerinde belge olduğunu merak ettim.
katma yazar noobler, kaynak