Dosya yükleme> depolama -> yedekleme akışını yeniden işleme koyma önerileri

Video dosyalarının yüklendiği, genellikle her biri 4-10mb olan ve her ay toplam olarak yaklaşık 200mb değerinde bir ticari web sitesinde çalışıyorum. Videolar herkese açık değildir, belirli bir kişi tarafından incelenmek üzere yüklenir.

Şu anda, ziyaretçiler web sunucusundaki bir dizinde dosyayı saklayan ve yöneticinin doğrudan yöneticinin görüntüleyebileceği/indirebileceği bir bağlantı içeren bir PHP komut dosyasını kullanarak video yüklüyor.

Her iki ayda bir bu dizinin bir kopyası alınır ve yöneticiye verilir, daha sonra dizin temizlenir ve böylece site fazla yer kaplamaz. Bu kopya daha sonra başka bir sunucudaki bir yedeklemeye eklenir.

Daha iyi bir akış ne olurdu? Web sunucusunun yerine buluttaki bir dosya depolama hizmetine yükleyebileceğimizi düşünüyorum. Bu, ilk birkaç adımı kaldıracak ve yedeklerini de değiştirebilecekti.

0

1 cevap

Amazon's S3 Storage pricing looks like it'd be quite reasonable for your application. You'd be in the lowest usage tiers on all their categories:

Storage Pricing
           Standard Storage  Reduced Redundancy Storage
First 1 TB/month  $0.140 per GB    $0.093 per GB

Request Pricing
PUT, COPY, POST, or LIST Requests  $0.01 per 1,000 requests
GET and all other Requests     $0.01 per 10,000 requests

Data Transfer Pricing
Data Transfer OUT
First 1 GB/month   $0.000 per GB
Up to 10 TB/month   $0.120 per GB

"Azaltılmış fazlalık", dört dokuzlu (% 99,99) kullanılabilirlik - her yıl kabaca 53 dakikaya eşittir. Oldukça iyi. "Standart Depolama", fiyatlandırma hesaplayıcısında yeterli sayıda dokuza sahipti Sadece felaket olaylarını kabul edebileceğiniz araç ipucu veri. Yedeklemekten kaçınacak olsaydım seçeceğim seçenek olurdu. tamamen ve yedekleme için Amazon'a güveniyor.

İki yıl çalıştıktan sonra ve iki yılda bir büyümenin ardından farz edin: 1000 Aylık yükleme başına megabayt: 12 GB'lık depolama alanı, 2 TL'den az iki yıl sonunda depolama için ayda. (Daha önce daha ucuz olacak sonra.)

PUT istekleriniz çok nadir (aylık 40-120) olabilir. Ayrıca ayda 0 $ olduklarını iddia ediyorlar.

GET istekleriniz çok seyrek olacaktır (her ikisi de varsa, ayda 80-240). yükleyici ve belirlenmiş izleyici, içeriği birer birer indirir) Her zaman için özgür olduklarını iddia edebilirsin. (10.000’de Penny? Vay.)

Her ay iki gigabaytlık veriyi kabul ederseniz (bu iki yıllık bir süredir) iki kat artışlı yıllık büyüme bakış açısı - 200 mega 400, 800 olur ve varsayalım hem video yükleyici hem de belirlenmiş izleyici her videoyu tam olarak bir kez indirir Bu 1600 megabayttır), ayda 0.24 dolar daha olacak.

İyi büyüme oranlarını kabul etmek ve geleceğe iki yıl bakmak birikmiş depolama alanı neye benziyorsa, aylık olarak yaklaşık 2,25 ABD Doları olacaktır. Veri barındırma maliyetleriniz.

Ancak, S3 depolama alanı yalnızca mevcut araçlarınızı S3 depolama paketlerine yüklemek üzere değiştirmeye hazırsanız mantıklıdır. Atanan görüntüleyeninizin içeriği "görüntülemesi" için daha fazla çaba harcamalısınız - en kolay yaklaşım, görüntüleyenlerinize yeniden indirmek için S3 ürün grubunun içeriğini web sunucunuza geçici olarak indirebilir veya İçeriği doğrudan bilgisayarınıza indirmek için S3 'e sahip bir araç yazmanız gerekebilir. görüntüleyicinin masaüstünde. (Python ve ruby için kütüphaneler vardır, muhtemelen başkaları da vardır; s3cmd aracı da olabilir Hızlı ve kirli aletler için faydalı olun.

0
katma