Kısıtlı Sözcüklerden Plone İçeriğini Etiketleme ve Arama

Editörlerimin içeriğin birkaç ortogonal kelime haznesinde etiketlenmesine izin vermek ve kullanıcıların söz konusu içeriği bu kelime hazinelerini temel alarak aramasını sağlayan güzel bir arama arayüzüne sahip olmak istiyorum. Çözümün pek çok parçası var gibi görünüyor

  • ATVocabularyManager - editörlerin farklı kelime hazineleri oluşturmasına izin verir
  • eea.facetednavigation - editörlerin ATVocabularyManger kelime haznelerini bir arama paneline bağlamasına izin verir.

Belirli içerik türlerinin kataloglama sekmesine yeni bir alan eklemenin bir yolu eksik ve bunları kelime dağarcığıyla sınırlandırıyor. ve bu değerlerin depolanmasını ve indekslenmesini sağlayın böylece aranabilirler.

Bunu kodda yapabileceğimi biliyorum, ancak TTW'nin bir şey yapmasını umuyorum, böylece editörler isterlerse kategorize etmek için daha fazla yol ekleyebilirler. Bunu zaten çözmek için orada bir eklenti olması gerektiğine eminim, ama şimdiye kadar bulamadı. Eminim el becerisi şema editörü bu problemi çözecektir ama mevcut Plone içerik türleri için buna ihtiyacım var.

Merak ediyorum

4

2 cevap

Yapabileceğimi düşündüğüm şey, içerik düzenleyicilerinizin içeriği normal etiketleme mekanizmasıyla etiketlemesini ve neyi beğenir. Ardından, eea.facetednavigation ile, yönlü gezinme işleminizin bir kısmını istediğiniz farklı etiket gruplarını belirtirsiniz.

İçerik düzenleyicilerinize etiket eklemek için daha fazla yapıya gereksiniminiz varsa, belki de onlara seçim yapmak için yapılandırılmış bir etiket kümesi sağlayan özel bir pencere aracı oluşturmanızı öneririz.

Bu sorunu çözmek için bakmak isteyebileceğiniz bazı paketler şunlardır:

ATVocabularyManager, mevcut içerik türlerindeki yeni alanlara dinamik olarak kelime haznesi eklememekte, özel içerik türleri ve belki de schemaextender alanları için bir kelime yöneticisi sağlamaktır.

4
katma
Ayrıca, kendi widget'larınızı eea.facetednavigation'a eklemenin biraz kolay olduğunu düşünüyorum. Ya da belki de düşündüğünüz yönleri yapmanıza izin veren bir widget'ı geri dönüştürebilirsiniz. Bu tür bir şeyi fazladan bir katalogla yapan bir ürün olduğunu biliyorum ama adını unuttum.
katma yazar vangheem, kaynak
Evet, mevcut etiketleme mekanizmasını heiraşik yapabilmek için bir kongre kullanarak kullanmak mümkündür. ör. Hayvanlar: Mamal: Porsuk Rengi: Kırmızı vb. gibi etiketler Fakat daha sonra eea.facetednavigation için Hayvanlar: * ve Renk: * 'i görüntülemek için iki ayrı faset/panel olarak kullanmanın bir yoluna ihtiyacım var. Onu henüz bulamadım. Diğer bağlantılar için teşekkürler. Hala onları gözden geçiriyorum ama şu ana kadar hiç kimse sessizce problemi çözmüyor.
katma yazar djay, kaynak
Ben collective.gtags dışında bir şey olsaydı - standart anahtar kelime widget'ını varsayılan olarak değiştirdiysem - her kategori için plone kelime hazinesi oluşturdular, böylece facetednavigation içinde kullanılabilirlerdi. O zaman bunun mükemmel bir çözüm olacağını düşünüyorum.
katma yazar djay, kaynak
Bir kelime bilgisi olduğu sürece FacetedNavigation'ı kullanmak kolaydır. Bence en kolay şey, Color-Red, Animal-Fish vb. Gibi etiketler gibi bir kelime hazinesi oluşturabilecek bir şey elde etmektir. Bunlar, iki adet Kelime Bilgisi Renk ve Hayvandır.
katma yazar djay, kaynak

İşte bu problemi çözmek için inşa etmeyi planlıyorum çünkü önerilen çözümlerin hiçbiri şu ana kadar problemi çözemiyor.

Buna kolektif.tagvocabularies diyelim (?)

Buradaki amaç, varolan Etiketler meta veri alanı aracılığıyla mevcut Plone içeriğine birden çok farklı anahtar kelime kategorisinin girilmesine izin vermek ve daha sonra içeriğin birden çok farklı yüzlerce kategoriye ayrılmış gibi görüntülenmesi için FacetedNavigation gibi eklentileri kullanabilmektir. Bunu, Plone'daki Anahtar Kelimeler endeksinin benzersiz değerlerine dayanarak dinamik olarak birçok farklı Kelime hazinesi sunarak yapar.

Düzenli bir ifade girebileceğiniz bir kontrol paneli sağlayacaktır. Bu içerik, tüm içeriklerde kullanılan tüm anahtar kelimeler için, bunları bir araya getirmek için kullanılacaktır. Örneğin, tüm etiketleriniz Animal-Fish, Color-Blue şeklindeyse,

(?P[^\S]*)-(?P[^\S]*)

Yüklendikten sonra "Renk" ve "Hayvan" için kelime hazineleri eea.facetednavigation dahil olmak üzere herhangi bir yerde kullanılabilir. İçeriğe eklenen herhangi bir yeni etiket otomatik olarak kelime haznesinde kullanıma sunulacaktır (önbellek gerekebilir).

2
katma