Güçlü bir yönlendirme izleme sistemi oluşturmak için ne kullanırım?

Sadece facebook reklamlarını kullanan bir müşteri için çalışmaya başladım ve sahip oldukları sorun, günlüklerinin facebook'un talep edilen tıklama oranıyla eşleşmemesi.

Bunun için kimsenin kodlamasını istemek değil, sadece doğru yönde bir işaretçi.

Temel olarak yönlendiricinin potansiyel olarak güvenilmez olduğunu biliyorum, FB kendileri de öyle diyor ki, sanırım böyle bir şey olacak:

  1. Ara sayfaya benzersiz bir url içeren reklam (bu, ilgilendiğim şey - hangisi en iyi? Gelen değerler veya diğerleriyle gelen URL veya URL'yi işlemek için PHP script?)
  2. ara sayfa kayıtları veritabanına giriyor
  3. Ara sayfa, kullanıcıyı ana sayfaya yönlendirir

Buna cevap vermeme yardımcı olacak herhangi bir örnek veya deneyim var mı?

Edit Since I posted this I've been talking to a few poeple, and taking the comments onboard. What I found was that there is a school of thought that the time that a page loads may affect if someone is recorded in the access logs or not.

Öneri "adım 5 sorun" olur:

  1. Kullanıcı tıklamaları
  2. reklamın arkasında, URL’niz değil, aradığınız URL’dir.
  3. FB'ta açılışta Tıklama kaydedildi ve kullanıcı URL'nize yönlendirildi
  4. Kullanıcı sunucunuza ulaşır, sayfa gönderilir
  5. Kullanıcı sayfası alır

Fakat kesinlikle 1. ve 4. basamaklar arasında neredeyse kesin olarak kabul edilemez süreden bahsettiğimizden, FB'lerin sonuçlarıyla daha fazla uyuşmayacak bir kontrol oluşturmak mümkün görünmektedir. yönlendirme

Bulgularımı göndereceğim.

0
Basit bir cevap olacak sanırım: katılıyorum
katma yazar Ibu, kaynak
Kullanıcıların ziyaret edemediği yerler iptal edilemiyorsa, sayfa isteğinin günlüğe kaydedildiğinden ve web sunucusu günlüklerinizi kontrol edebildiğinden emin olabilirsiniz. URL'yi web sitesi ön sayfasıyla aynı yere koyma, example.com/?ref=fb gibi bir şey koyma ve bu sayfanın ana sayfaya geri yönlendirilmesini ve bu sayfa istekleri için web sunucusu günlüğünü kontrol etmesini sağla ( bu en hızlı yoldur).
katma yazar dresende, kaynak
Başka olasılıklarınız var, ancak en azından, oturum açıyorsanız sayım aynı olmalıdır. ISP'lerin önbelleğe almaması ve aynı ISS'yi kullanan başka bir kullanıcının size gitmek yerine ISP'nin önbelleğini kullanmaması nedeniyle kapatılamayan banner bağlantısı hakkında konuşuyordum. Facebook'un sahte tıklama yapmadığını düşünerek başka bir seçenek göremiyorum.
katma yazar dresende, kaynak
@dresende, bb izleme/faturalandırma konusunda doğru bir soru işareti olduğunu düşünüyorum çünkü çünkü web sunucusu günlükleri eşleşmiyor. Bunun için Facebook yardımını okursanız bile bunu bir olasılık olarak onaylarlar. Müşterimin günlüklerden bağımsız bir şey aradığını düşünüyorum.
katma yazar T9b, kaynak

3 cevap

Bu facebook reklamlarını kullanarak bilinen bir gizem.

Facebook diyor ki - Web sitesi/sayfa/uygulama 1000 tıklama içeriyor ... izlediğimiz her yol (kendi izleme, ham günlükler, Google analizlerimiz) belki en fazla 300 olduğumuzu gösteriyor.

Facebook'dan cevap almayı dene. Yaptık ve şansımız yok.

Gerçekten önemli olan tek şey dönüşümdür ve FB reklamları için ödeme yapmaya devam etmesi mantıklıysa.

Yaptığımız bir şey, Teklifimizi, durmasına neden olmadan mümkün olan en düşük değere düşürmek oldu.

Diğer arkadaşlarım, facebookta TBM'den ziyade, BGBM'ye göre yemin ediyorlar.

Günün sonunda ... dönüşüm numaralarınızın facebook ödemek için yeterince iyi olduğundan emin olun.

Yine de bana biraz kokuyor.

2
katma
Kabul edilen dönüşüm önemli bir faktördür, ancak siz müşterileri bilirsiniz, ne için ödeme yaptıklarını bilmek isterler ve tutarsızlık kokusu varsa ... Her durumda FB şüphesi olmasın ve umarım bir şey inşa edebilirim. Bu, verileriyle eşleşen sonuçlar verir. Test etmek için yeterince kolay.
katma yazar T9b, kaynak

Müşteriniz facebook'a güvenmiyorsa, sizden facebook istemelisiniz, çünkü bu sosyal sorun hakkında neler yapabileceğinizden fazla bir şey yok.

0
katma
Öyleyse, bir izleme sistemini kodlamaya uygun bir geliştirici bulun. Belki başkaları da aynı soruna sahip ve bir proje başlatabilirsin.
katma yazar hakre, kaynak
@ T9b - Bu, makul derecede güvenilir olan bir şeyi belirlemek için gerçekten bir izleme mekanizmasına (cookie veya GET benzersiz kimliği, büyük olasılıkla) ihtiyaç duyduğunuz durumlardan biridir. Müşteriniz, güvendikleri yöntemlerin doğruluğu ve bu metriğin faydası hakkında bilgi sahibi değilse, sorunlarınız olacaktır.
katma yazar Jared Farrish, kaynak
Müşteri bunu denedi ve Facebook bir geliştirici için bir izleme sistemi oluşturmasını istediklerini söyledi. Yine FB, belgelerinde bu konuda oldukça açık.
katma yazar T9b, kaynak
Asıl soru, herkesin FBs sonuçlarını izleme yoluyla test etme deneyimine sahip olup olmadığını sormaktı. Çevrimiçi ortak görüş, FB sonuçlarının trafikle uyuşmadığı ve teknik açıdan bakıldığında, tıklama ile ziyaret arasındaki sürenin genellikle çok küçük olması ve tıklamanın nerede kaybolduğunu görmek zor olduğu anlaşılıyor.
katma yazar T9b, kaynak

Banner görüntüsünü (Facebook tarafında durağan olmamak) kontrol edecekseniz, benzersiz bir sayı üretip bir veritabanına kaydedebilirsiniz. Ardından, kullanıcılar banner'ı tıkladığında, bu benzersiz numara bağlantıda olurdu ve numaranın oluşturulup oluşturulmadığını kontrol edebilirsiniz.

Bu sayede, görüntülenen banner'ların ve banner'ların tıklanma sayısını ve facebook'un sadece tıklama sayısını arttırmayacağını kesin olarak bilirsiniz. Belki de eksik tıklamaların olduğu yer burası ... (afişler görüntülendi/afişler tıklandı).

0
katma