Görsel stüdyo 2008'de nasıl hata ayıklanır c # bu senario

Ben eklentileri yükler C# masaüstü uygulaması var. Eklentileri yüklediği biçim şunun gibidir: eklenti ve yapılandırma dosyaları bir dosyada zip edilir ve "Paketler" dir. barındırma uygulaması yüklendiğinde, fermuarı "Unpacked" dir içine ayıklar ve fişi yükler. şimdi oluşturduğum eklentinin hatalarını ayıklamak istiyorum ama nasıl?
ben zaten yaptım:

Program
C:\Program Files\app\MyAppStudio.exe

ve iyi çalışıyor, ama eklentimi yüklerim. Çıkış yolunu "Paketler" dir veya "Paketlenmemiş" dir olarak tanımlasam bile.
ne yapalım ? dll hata ayıklamak için?

GÜNCELLEME:
Sanırım yanlış anladım ama pro version'a ihtiyacım var.

0

1 cevap

Birçok yolu var. Yollardan biri, frenlemelerin kullanılmasıdır. Ama bu her zaman iyi bir seçim değildir. Ayrıca, Visual Studio'nun penceresini programdaki değişkenlerin (değişkenler, nesne değişkenleri, vb.) Nasıl değiştiğini izlemek için de kullanabilirsiniz (bunu yapmanıza izin veren pencerenin adını hatırlayamıyorum), ancak bu bir Yapması biraz zor.

Kullandığım yöntemlerden biri, bir şey yapıldığında, yapılmakta, yapılmadığı veya işlemi durduran işlevler olduğunda değişkenler veya mesajlar getiren işlevler eklemektir. Veya el ile hata ayıklama. Anlaması kolay, ama yazmak biraz zaman alır.

Örneğin: Bilmiyorum, başladığında bir işlev başlıyor. "Çalışmaya başladım" mesajını veren bir satır ekliyorum. Böyle bir mesaj görünürse, fonksiyonun aktifleştiğini gösterir. Bir değişken doğru hesaplanırsa emin değilim. Değişkenlerin yeni ve eski değerlerini ortaya çıkaran bir satır ekliyorum. Ya da mevcut sonuçlar hakkında düşünmek için biraz zamanım varsa, mevcut değerleri aldıktan sonra programı durdururum. Ve böyle devam eder ... Bu diğer dillerde de çalışmalıdır.

Bu yöntem gerçekten kullanışlıdır. Derleyicinin hata ayıklama özellikleri bana yardımcı olmadığında kullanırım. Hata ayıklama kodunu eklemek biraz zaman alır, ancak buna değer. El ile bir şey yapmak daha verimli bir şey yoktur.

1
katma
Merhaba tekrar için teşekkürler ama ben biliyorum. Burada sahip olduğum senaryoda daha çok şey ifade ettim. Unpacked dir fermuar ayıklama ana barındırma uygulaması olduğunda dll yakalamak için nasıl. Bu nasıl hata ayıklanır?
katma yazar user63898, kaynak