Bir şeyi silmek veya durumu değiştirmek gibi sayfa eylemleri - bir bağlantı veya bir form düğmesi kullanın?

Nesnelerin durumunu değiştirmeme izin veren bir sayfa var (bir girişin durumunu değiştirmek veya bir kullanıcıyı silmek gibi) ve merak ediyordum: Bu eylemler için bir bağlantı kullanmalı mıyım yoksa form düğmeleri oluşturmalı mıyım? (Javascript olmadan)

Her uygulamanın artıları ve eksileri nelerdir? Bana öyle geliyor ki, linkin kodlanması daha kolay, ancak butonlar daha güvenli görünüyor.

Ne düşünüyorsun?

2
+1, Normalde bağlantılar GET istekleri içindir ve düğmeler POST istekleri içindir. Ben sadece hızlı bir arama yaptım ve SO üzerinde POST yapmak için çeşitli bağlantılar kullanma yöntemleri veren diğer sorular var.
katma yazar Frank Hale, kaynak

2 cevap

Kreasyonlar, güncellemeler ve siler gibi geçici olmayan işlemlerin bir POST ile yapılması gerekiyor. Yani, JavaScript olmadan, bir gönderme düğmesi ile bir form kullanılmalıdır. Bu, en azından kullanıcıyı, sildikten sonra sayfayı yenilediğinde, uyarının yeniden gönderileceği konusunda uyarır.

Kullanıcının sayfayı gönderiden sonra yenilemesini ve yeniden göndermeyi riske atmaması için yararlı bir kalıp, yönlendirme sonrası alma . Bu, bir yenilemenin mümkün olmasını sağlar ve tarayıcının geçmişindeki gönderiyi "unutması" nı sağlayarak kullanıcının silme işlemini tekrar göndermeden geri dönmesine izin verir.

3
katma

css ile düğmeler bağlantılar gibi görünebilir ve bağlantılar düğmeleri gibi görünüyor, bu yüzden çoğunlukla bir görünüm meselesi. Şahsen, hareketleri (sayfanın başka bir bölümüne, sayfanın başka bir bölümüne, açılan sayfaya, vb.) Ve eylemlerin (güncellemeler, silme, 'satın alma' vb.) Düğmelerini belirtmek için bağlantılar kullanmaya çalışırım.

1
katma