siteler arası içeriğe sahip iframe'in ajax isteğini ne zaman bitirdiğini bilmek mümkün müdür?

Başka bir siteden içerik görüntüleyen iframe kullanan bir sayfam var. Bu içerik temelde bir sihirbaz, ileri/geri düğmesi vs.'dir. İçerik ajax ile yenilenir. Kullanıcı bir sonraki düğmeye bastığında sayfanın en üstüne geri dönmesini sağlamak için çeşitli şeyler deniyorum. Çalışması en muhtemel görünen şey şu şekilde ajaxSuccess olayına bir işlev eklemekdi:

    $('#eyeFrame').ajaxSuccess(function() {
        alert('Triggered ajaxSuccess handler');
    });

Ama hiç ateş etmedi. Iframe içindeki bu içerikle etkileşime girmek için yapabileceğim veya iframe'in bir ajax'ı başlatıp atmadığını belirlemek için yapabileceğim hiçbir şey yok gibi görünüyor. Bu doğru mu yoksa bunu görmediğim bir yol var mı?

2
@Neal, işe yarayacak gibi görünüyor, ancak hızlı bir arama beni JS'mden görebileceğim tek Net aramalarının etki alanımda olacağına inanmamı sağlıyor. JS'deki tüm ağ etkinliğini gösteren herhangi bir bağlantınız var mı?
katma yazar jcollum, kaynak
@Neal Bu kodu ekledim: $ ("# eyeFrame") .indind ({ajaxStart: function() {alert ('ajaxStart');}}); ancak iframe'in içinden bazı ajax işleri yaptığımda yangın çıkmadı.
katma yazar jcollum, kaynak
Herhangi bir ağ bağlantısı için JavaScript konsoluna bakın.
katma yazar Neal, kaynak

1 cevap

If the iframe location belongs to the same domain, you can use $('#eyeFrame').load(function(){/* */}); There are some drawback anyway http://api.jquery.com/load-event/

Başka bir etki alanı için bir çözüm bilmiyorum.

1
katma
@topek postMessage'a daha önce baktım, kullanım için diğer etki alanındaki içerik üzerinde denetim sahibi olmam gerektiğini düşünüyorum.
katma yazar jcollum, kaynak
Başka bir etki alanı için tarayıcı güvenliğinden dolayı bir çözüm yoktur.
katma yazar Kevin B, kaynak
ancak, iframe içindeki sayfadan bir ajax çağrısı başlatıldığında. Bu ana sayfadan dinleyebileceğimiz bir şey değil.
katma yazar Kevin B, kaynak
Tarayıcı destekliyorsa postMessage ile o.
katma yazar topek, kaynak
Evet. Söylemeyi unuttuğum şey buydu.
katma yazar FreeCandies, kaynak