WPF programı, C # kütüphanesi ve VS 2008 Professional - profiler programı/uygulamaları?

Hepsi VS 2008 Professional'da geliştirilen özel bir C# kütüphanesinden yararlanan büyük bir wpf uygulamasına sahibim. Bellek sızıntılarını bulmanın ve uygulamayı bir profilerden geçirmenin en iyi yolu nedir?

"Çözümle" araçlarını kullanamıyorum, çünkü bu benim VS sürümümün (WTF?) Bir parçası değil ve yalnızca güzel olan WPFPerf aracını bulabildim, ancak performansına ilişkin çok fazla deneysel veri veremedim benim başvurum Başka hangi araçlara/uygulamalara bakmalıyım?

0

3 cevap

dotTrace made by JetBrains (maker of ReSharper) is pretty good.

0
katma

Performans profili oluşturmak için ücretsiz bir derleyici kullanabilirsiniz.

EQATEC is a good profiler with freeware variant. Has some limitation in free version though.

SlimTune is a very nice open source performance profiler.

Hafıza profiline gelince, hiç ücretsiz kullanmadım ama siz bir göz atabilirsiniz. .NET Framework 4 için CLR Profilcisi ( CLRProfiler V4 Yayınlandı ).

0
katma
CLR Profiler for .NET'i iyi bir etki için kullandım - UI'lerin en iyisi değil (ama kuzeye kadar söylediğimiz gibi şimdilik değilsin).
katma yazar Shaun Wilde, kaynak

VS 2008 için bağımsız profil oluşturucuyu deneyin. Performans profilleme ve GC profilleme yapabilirsiniz. 2010 sürümü, iş parçacığı kullanımını da görüntüleyebilir. İşte nasıl kullanılacağı hakkında bazı bağlantılar:

Veri toplama işlemi komut satırı üzerinden yapılır, ancak Visual Studio'daki profiler günlüklerini analiz edebilirsiniz.

0
katma