wxFrame kapanmıyor

Ana form olarak kullandığım bir çerçevem ​​var (mainFrame), mainFrameBase'ten wxFrame'den miras alır.

Bir "yakın" sistem düğmesine sahiptir. Basıldığında, uygulama kapanır. Benim için çok hoşuma gidiyor.

MainFrameBase'den (progScreen) başka bir çerçeve miras aldım. Bir düğmeye basıldığında, progScreen gösterilir. Sistem kapatma düğmesine tıkladığımda, form kapanmıyor.

Bu kurulumla elde etmek istediğim, ana çerçevede bir düğmeyi tıklayabilmeniz ve kullanıcının ana düğmelerin biraz farklı bir görünümünü göstermesi, kullanıcının belirli düğmeleri "progam" etmesine izin vermesidir.

Bu arada, ekranları oluşturmak için WXFormBuilder (mükemmel program) kullanıyorum.

0

1 cevap

Yapacağım şey, istediğiniz ekran, biri normal ekran ve programlama ekranı için olmak üzere iki panel oluşturmaktır. Sonra değiştirmek istediğinizde, bir paneli gizler ve diğerini gösterirsiniz. Bu şekilde, her iki ekran da kapatıldığında, programdan çıkar olan bir çerçevede bulunur. Aslında buna benzer bir öğreticim var:

http://www.blog. pythonlibrary.org/2010/06/16/wxpython-how-to-switch-between-panels/

Umarım yardımcı olur!

1
katma
Bunu başka şeyler için yapıyorum ama elde etmek istediğim şey yeniden kullanılabilirlik. Bu ekranı hazırladım, niçin weel'i yeniden icat ediyorsun.
katma yazar Dennis Decoene, kaynak
Aha demek istediğin gibi. Belki de bu iyi bir fikir. Son sonuç sorta aynı. Deneyeceğim. Teşekkürler
katma yazar Dennis Decoene, kaynak
Yaptığım şey, önerilen panelleri oluşturmak ve daha sonra çalışma zamanında ana forma eklemek oldu. Belirli bir tuşa basıldığında, bir iletişim kutusu açıp oraya paneller ekliyorum. Bazı kod parçaları, yardımcı işlevlere ayrı bir komut dosyasında taşındım. Artık birçok kodu yeniden kullanabilirim! Önerin için teşekkürler
katma yazar Dennis Decoene, kaynak
Bununla ne demek istiyorsun? Panelleri kendi sınıflarına yerleştirirseniz, bunları istediğiniz çerçeveye veya iletişim kutusuna yeniden kullanabilirsiniz.
katma yazar Mike Driscoll, kaynak