Boeing 787 tasarımı neden orijinal tasarımdan gerçek tasarıma dönüştü?

İşte orijinal Boeing 787 tasarımının bir sunumu:

787 original design

İnşa edilen uçak burada görülebilir:

Yerleşik http olarak 787 : //images.franchiseherald.com/data/thumbs/full/3042/570/0/0/0/boeing-787-dreamliner.jpg

Tasarım sürecinde burunun, kuyrukların ve kuyrukların şekilleri neden değişti?

3
Kavramsal tasarım muhtemelen mühendisler tarafından değil, pazarlama departmanının gözetimi altında sanatçılar tarafından çizildi.
katma yazar Chris B., kaynak
Belki daha az garip bir görünüm için.
katma yazar SMS von der Tann, kaynak

1 cevap

bu yanıtına göre Quora'da da aynı soru,

Diğer parça tasarımlarını, satıcılarını ve aletlerini yeniden kullanabilmeleri ve ölçek ekonomisinin bu parçaların ve dolayısıyla tüm uçakların maliyetlerini azaltmalarına yardımcı olabilecek diğer Boeing ürünleriyle olabildiğince ortak parçaları bulundurun.

Önceki Boeing ürünlerine daha büyük benzerlik göstererek, değiştirilmiş tasarımlar birkaç nedenden ötürü uçağın tasarımı, üretimi ve satışı daha kolay hale getirdi:

  1. Eski modellerle benzerliği korumak, sertifikasyon sürecini çok daha kolay ve hızlı hale getirdi.
  2. Tamamen yeni bir parçayı gözden geçirmek, test etmek, yeniden düzenlemek ve hata ayıklamak yerine, gözden geçirilmiş tasarım mühendislerin birlikte çalışması için daha büyük bir geçmişe sahipti.
  3. Tamamen yeni parçalar, uçağı inşa etmek için kullanılan makineleri daha fazla çalışmayı gerektirebilirdi. Önceki tasarımların kullanılması, üretimde gerekli maliyetlerin ve zamanın azalmasına neden oldu.

Genel olarak, revize edilmiş tasarım, uçağı daha kolay ve daha hızlı bir hale getirdi, ki bu da sorunlar ve gecikmeler bir gereklilikti.

2
katma