Bir helikopterin kalabalık bölgelerde düşük irtifada uçmasına nasıl izin verilir?

Dün, Enerji Bakanlığı, Boston ve çevresine göre düşük bir rakımda bir askeri helikopterle uçuyordu .

Bu uçaklardan birini Watertown'dan geçerken gördüm ve aslında üstüme geçti. Çok tehlikeli bir rakımda çalışıyordu. Her türlü motor arızası birden fazla ölüm durumu yaratırdı. Normalde, uçaklar 500 metrenin altında yüksek hızda uçmazlar ve helikopterler 500 feetin altına indiğinde normalde çok dikkatli ve güvenli olduklarını bildikleri bir alanda yaparlar. 100 feet AGL'de yoğun bir şehirde yüksek hızda uçan büyük bir helikoptere sahip olmak çok tehlikeli ve FAA düzenlemelerine karşı çok tehlikeli.

Helikopter türü haberlerde resmedilen vatandaş tipi değil, bir Chinook'du. NASA'nın küçük bir sivil helikopteri olan bir fotoğrafı dolaşması ve daha sonra aslında büyük bir Chinook'un etrafından uçtuğunu düşündüğümde, onların üzerinde oldukça aldatıcı olduğunu düşündüm.

Bu konuda bir pilot şikayette bulunmadım çünkü bu tehlikeli faaliyeti sağlamak için bir çeşit özel “izin” veya istisna oluşturulduğunu düşünüyorum. Burada yer alan yasal otoriteyi ve koşulları bilen var mı?

BTW, NOTAM'ları kontrol etmedim ve posta kutumdaki herhangi bir NOTAM'ı bu şekilde almadım, bu yüzden birisi yararlı olabilecek NOTAM'ı bağlayabilir.


Update: this may have been a medevac flight, with emphasis on the word "may". Apparently, in some cases military helicopters are used for medevac flights to Burlington. However, if it was, the pilot was hot dogging and off the normal routes, both of which are serious regulation violations, but nevertheless I am told some military pilots disregard the rules.

2
Buna göre NASA'nın bir CH-47'si yoktur: airbornescience.nasa.gov/aircraft Ve CH-47, 98 ft uzunluğundadır (rotorlarla), bu nedenle, zeminin üzerinde bir uçak uzunluğu ile ilgili olduğu iddiası da olası değildir (imkansız olmasa da).
katma yazar Mark, kaynak
NNSA ya da NASA mıydı?
katma yazar Farhan, kaynak
Bu bir emniyet sarı Chinook 147, bir Bell değil, ve 100 AGL idi. Eğer bir Chinook'un bir motor arızası varsa, 100 feet AGL'de uçuyorsanız, ölümcül bir durum olan irtifayı hızla kaybedecektir.
katma yazar Tyler Durden, kaynak
@RonBeyer Bu kuralın Watertown meydanında 100 metre uçmakla alakası yok. Böyle bir "reçete edilen rota" yoktur. "İznin" olduğu kadarıyla, bunu biliyorum ve sorumu açıkladım. Bu "izin" in, bunun yapılması gibi oldukça tehlikeli bir operasyona izin verdiğini bilmek istiyorum.
katma yazar Tyler Durden, kaynak
Herhangi bir motor arızası, birden çok ölüm durumu yaratırdı. Bunun, tüm sorumluluğu reddeden hatalı öncül olduğuna inanıyorum. Bir Chinook için, yüksek hızlı ileri uçuşta bir motor arızası tamamen kontrol edilebilir - gerçekten de, eğer yoksa, tip sertifika almayacaktır. Beni affet, ama bütün yazı ciddi bir soruşturmadan daha çok bir rant gibi okur.
katma yazar Simon, kaynak
Ben simüle edilmiş bir motor arızasıyla yaklaşık 50 fit ve 70k civarında bir Chinook'taydım. Senin varmi? Hızını hızla kaybetmez. Bu durumda iyileşme (bir ormandaki bir yangın molasından geçerek), ikinci motordan çıkılırsa bir otomatik mümkün olması için daha normal bir irtifaya tırmanmaktı.
katma yazar Simon, kaynak
Bu konuda bir pilot şikayette bulunmadım çünkü bu tehlikeli aktiviteye izin vermek için bir çeşit özel "izin" veya istisna oluşturulduğunu farz edelim. Bu konuda kaputunuzda açıkça bir arı var. Neden rapor etmiyorsun? faa.gov/contact
katma yazar Simon, kaynak
100 ft olduğunu nereden biliyorsun? Chinookslar büyük, irtifasını kolaylıkla yanlış değerlendirebildiniz.
katma yazar GdD, kaynak
Bunun kalabalık bir alanın üzerinde olduğunu ima ediyor musunuz?
katma yazar J Walters, kaynak
CFR 91.119 (d) "Helikopter işleten her kişi, FAA tarafından özel olarak helikopterler için öngörülen herhangi bir rota veya rakıma uyduğu sürece, bir helikopter, bu bölümün (b) veya (c) paragrafında öngörülen asgari değerlerin altında çalıştırılabilir. " Ayrıca bkz. Boston Helikopter Rotaları (Tıklayın Helikopterler sekmesi). Ayrıca 2 gün erken ve onlar muhtemelen FAA tarafından onaylanmış bir ızgara deseni, uçuyorlar diyorlar.
katma yazar c69, kaynak
Hızla irtifa kaybetmemeli, neye dayanıyorsunuz? Bunun yapılmasına izin veren “izin” ulusal güvenliktir.
katma yazar c69, kaynak
Duyuruya göre (11 Nisan tarihli) "12 Nisan - 15 Nisan" arasında çalışan bir "çift motorlu Bell 412" den bahsediyor. 10 Nisan'da gördüğünüz farklı helikopterin aslında NNSA programıyla ilgisi olduğundan ne kadar eminsiniz? Mantıksal varsayım, bağlantısız olmaları ...
katma yazar Helios, kaynak
O başlangıçta mantıksız görünse de, çoğu helikopterler 100 knot ve 20 knot ve 250 metrede yapmak 100'den ft AGL motor arızası sonrası iyileşme şansı daha var, o genel not etmek önemlidir. Gördüğün helikopter motoru hatasından kurtarmak verebilecek şansı yerine muhtemelen gezinip yüksek hızda geliştirilmiş yolculuk Yani. en.wikipedia.org/wiki/&hellip bakın; bir açıklama .
katma yazar Cody P, kaynak

3 cevap

I have no idea about the specific flight you saw, but the general answer to your question about operating legally below the minimum safe altitudes in 14 CFR 91.119 is that the FAA can grant a waiver allowing lower flight. The waiver process says that to get a waiver to 91.119(b) (flight over congested areas) there must be a public interest reason but aircraft can't be lower than 500ft unless lives are at stake:

Feragatnameyi verirken, istenen irtifa mutlak olmalıdır   asgari, ancak kişilerden veya mülklerden 500 metreden az olamaz   İnsan hayatını korumak için gerekli olmadıkça

Ne olduğunu söylemek için gördüğünüz helikopter hakkında yeterli bilgi yok ama gerçekte 100'lük bir AGL'de bir Chinook olduğunu ve FAA'nın sürecine göre bir feragat için bile çok düşük olduğunu varsayarak. Fakat en bariz açıklama basitçe onun kalkmasıydı; Helikopterler, bir tutum ve hava hızı menzilinde çıkarlar ve bu kalkışların bazıları muhtemelen nispeten düşük ve hızlıdır. Medevac uçuşu (genellikle parlak boyandı) veya belki de lojistik veya inşaat ile ilgili bir şey olabilirdi; N numarayı aldıysan, o zaman bakabilirsin.

5
katma
Bu benim genel izlenimimdi. 500 metrenin altına inmek bir hayır değil, bu yüzden bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyorum. Gördüğüm helikopter, medevac uçağı değildi.
katma yazar Tyler Durden, kaynak
@TylerDurden Neden 500 feetin altına inmenin no-no olduğunu söylüyorsunuz? Hangi temelde? Helikopter operasyonlarından bahsediyoruz, değil mi? Ve askeri helikopter operasyonları, daha fazlası. Düşük seviye uçuşun neden yasaklanacağıyla ilgili neyi kaçırdığımı merak ediyorum.
katma yazar J Walters, kaynak

Açıklamanıza göre bir "askeri" Chinook tipi helikopter yaklaşık 100 ft AGL'de kalabalık bir alanda yüksek hızda uçuyordu.

Başlık sorunuzun cevabı - Bir helikopterin, kalabalık bölgelerde düşük irtifada uçmasına hangi koşullar altında izin verilir? - iki yönlüdür.

 1. Firstly, under FAA regulations (more on this in a moment), helicopters are not generally subject to any specific altitude restrictions. See 14 CFR 91.119 Minimum safe altitudes: General.

  Except when necessary for takeoff or landing, no person may operate an aircraft below the following altitudes:

  (a) Anywhere. An altitude allowing, if a power unit fails, an emergency landing without undue hazard to persons or property on the surface.

  (b) Over congested areas. Over any congested area of a city, town, or settlement, or over any open air assembly of persons, an altitude of 1,000 feet above the highest obstacle within a horizontal radius of 2,000 feet of the aircraft.

  (c) Over other than congested areas. An altitude of 500 feet above the surface, except over open water or sparsely populated areas. In those cases, the aircraft may not be operated closer than 500 feet to any person, vessel, vehicle, or structure.

  (d) Helicopters, powered parachutes, and weight-shift-control aircraft. If the operation is conducted without hazard to persons or property on the surface—

  (1) A helicopter may be operated at less than the minimums prescribed in paragraph (b) or (c) of this section, provided each person operating the helicopter complies with any routes or altitudes specifically prescribed for helicopters by the FAA

  The FAA comments on this regulation:

  Helicopter operations may be conducted below the minimum altitudes set for fixed-wing aircraft. The reason? The helicopter's unique operating characteristics, the most important of which is its ability to execute pinpoint emergency landings during power failure. Further, the helicopter's increased use by law enforcement and emergency medical service agencies requires added flexibility in the application of many FAA provisions.

  Therefore, a helicopter may be operated at an altitude which complies with §91.119 (a) and (d), despite perhaps appearing to be otherwise to the unknowing observer.

 2. Secondly, military aircraft operations are generally not subject to the same FAA regulations that civilian aircraft operations are. Therefore a military helicopter operation, such as that which you describe, might well be operated under military aviation rules in disregard to rules that would otherwise govern civilian helicopter operations. See this answer regarding the FAA's jurisdiction—or lack thereof—over military aircraft operations.

Birlikte ele aldığımızda, anlattığınız askeri helikopter operasyonunun 14 CFR 91.119 ile uyumlu bir şekilde işletildiğini ve Simon'ın yorum yapın , muhtemelen; Bununla birlikte, ordunun kendi kurallarına göre çalışacağını da görüyoruz. Metninizdeki soruya verilen cevap, Burada yer alan yasal otoriteyi ve durumları bilen var mı? , en iyi şekilde cevaplanabilir: "ABD Hükümeti otoritesi tarafından, hangi şartlar altında olursa olsun uygun".

1
katma

Hızlı, kısa cevap - Bu bağlıdır.

Unutmayın, burada iki farklı kural seti vardır.

 1. FAR'lar, uçağın büyük çoğunluğuna uygulanırlar (Sabit kanat ve Döner kanat).

 2. Kamu kullanım uçakları - askeri, yerel yönetim uçakları ve pilotlar. Bu uçak ve pilotlar mutlaka FAA'nın kontrolü/düzenlemesi altında faaliyet göstermemektedir. Sadece Şehir, İlçe veya Eyalet tüzel kişiliklerinin pilotların lisanslı olmasını gerektirmemeleri, bunu yapmaları gerektiği anlamına gelmez.

0
katma