Bu helikopter manevrası için sebep ne olabilir?

Bu YouTube videosunda saat 4: 30'da bir Chinook, arka tekerleklerindeki pisti geçiyor. Videodaki metin "Acil iniş ve kalkış" listelenir. Pilotun bunu yapabilmesinin bir nedeni var mı? Çünkü yapabilirim ve bir hava gösterisi ”?

<div class="youtube-embed"><div> <iframe width="640px" height="395px" src="https://www.youtube.com/embed/9pBHB7tYceg?start=270"></iframe> </div></div>

Pilot daha sonra arka tekerleklerdeki pisti aşağıya doğru ilerlemeye devam ediyor, sadece hayal ettiğim bir manevra, ama yine de bunu yapmak için meşru bir uçma ihtiyacı var mı?

26
Ben bir rotocraft pilotu değilim, ama sanırım helikopterler normalde uçakların yaptığı "taksi". Sadece aynı noktadan iniyorlar. Gösterilen manevra, bir nedenden ötürü bulunduğunuz yerden başka bir yerden ayrılmanız gerektiğinde ya da bazı garip acil durumlarda uçağı zeminde hareket ettirmeniz gerektiğinde uygun olacaktır. Bir sığınağa ya da hemen binaya bir helikopter almanız gerekiyorsa (biri size ateş ediyor gibi) ve bir çekiş için zamanınız yoksa böyle bir şey deneyebilirsiniz.
katma yazar Tyler Durden, kaynak
Ah, bu doğru, @NZKshatriya, ama soruyu okursanız, ben videonun "kapak" için seçilen serin görüntü hakkında konuşmak yerine değilim, bunun yerine 4:30 video (oynatma düğmesine bastığınızda klibin başladığı yer).
katma yazar FreeMan, kaynak
@TylerDurden Pek çok uçak ve helikopter taksi ya da tekerlekli ya da hover taksideki yerde.
katma yazar Simon, kaynak
katma yazar Daniel, kaynak
Bu bir pist değil. Bu şeylerin görünüşü bir uçurumdur. Ve bu, tam bir iniş noktasından vazgeçmeden birlikleri hızlı bir şekilde boşaltmanın mükemmel bir yolu olacaktı, ki bu da kendinizi daha uzun bir hedef olarak açacaktı. (videonun screencap görüntüsüne göre) Ama evet, bir çok airshow çekimi lol gösteriyor.
katma yazar Christian, kaynak

5 cevap

Eski Kraliyet Hava Kuvvetleri helikopter gücü burada, Chinooks etrafında çok zaman geçirdi.

Bence ana cevap “yapabilirim”, ama meşru bir savaş kullanımını düşünebilirim.

Sen ağırsın ve iniş alanının rüzgâr tarafında tehlike olduğu için dar bir şeritte inmeye zorlandın. Dönecek kadar yer yok. Geriye doğru bu şekilde taksiye binerek hava akışından (ve dolayısıyla yükselttikten sonra) rotorlara bir miktar hava girmesini sağlayın, ardından normal ileri uçuşa geçmek için yeterli alana sahip oluncaya kadar arkaya doğru tırmanın. video.

Ekip çalışmasının başladığı yer burası - tam olarak nerede olduğunuzu söyleyen yük yöneticinize gerçekten güvenmeniz gerekiyor.

Bunu hiç görmemiştim.

48
katma
Çok ilginç, teşekkürler Simon! Bu "geri taksi", ileri taksi için herhangi bir meşru nedeni, "yapabildiğim için" ötesine geçecek mi?
katma yazar FreeMan, kaynak
@FreeMan Üzgünüm, bir düşünemiyorum. İlk yarısı bir "hızlı durdurma", zemindeki tekerlekler hızını ovalamaya biraz yardımcı oluyor ama ikinci yarısı, bilmiyorum.
katma yazar Simon, kaynak

Gördüğünüz şey, Pinnacle Landing veya Pinnacle Manevrası olarak adlandırılan şeydir.

Aşağıdaki görüntüden neden uygulama yapıldığı çok açık. Chinook'un, küçük bir yükseltilmiş alandan tahliye edilmesini gerektiren durumlarda güvenli bir şekilde inişini önleyebilecek geniş bir tabanı vardır.

enter image description here

27
katma
Bu soruya hiç cevap vermiyor .
katma yazar bentford, kaynak
@FreeMan, bu durumda uygulanabilir olmayabilir, ancak manevranın geri kalanı hala geçerlidir.
katma yazar fooot, kaynak
Gösterdiğiniz şey, YouTube'un video için "kapak" olarak kullanmayı tercih ettiği çerçeve için güzel bir eşleşmedir, ancak, @RonBeyer'den bahsettiğimiz gibi, bağlantı kurduğum veya sorduğum bölüm değil benim sorum. "Pinnacle manevrası" adını bilmiyordum ama daha önce yapmış olduğumu gördüm, o yüzden var.
katma yazar FreeMan, kaynak
Bu doğru, @fooot, ama benim sorum, pisti yuvarlama konusunda özellikle , sonra tekrar yedekleniyor.
katma yazar FreeMan, kaynak
Videodaki Chinook hala ayakta duruyorsa hemfikir olurum ancak videoda yüksek hızda yedekleniyor.
katma yazar c69, kaynak

It looks like it's done to showcase the impressive level of skill & control that the pilot is able to achieve w/ this aircraft. Sort of like the Ken Block Gymkhana video series, where he's showing off amazing car control, but you would never want to drive like that except in a drifting contest.

Stretching the definition of 'practical', if you needed to tow something a short way & you had no pickup truck available, but somehow you did have a Chinook helicopter w/ a world-class pilot.... this would kind of be an option

Kaynak: Bir Chinook'u kamyonet olarak kullanan birinin zihinsel görüntüsünü çok beğendim

5
katma
Silme size kalmış.
katma yazar bentford, kaynak
İlk paragraf büyük ölçüde varolan cevabı tekrarlar ve ikincisi de söylediğiniz gibi bir uzvandır. Aslında, büyük bir streç. Bu şekilde çekebileceğin bir şeyin, sadece bir grup erkeğin onu zorlamasıyla daha kolay ve daha güvenli bir şekilde taşınabileceğine eminim.
katma yazar bentford, kaynak
@NathanSmith Hayır, yapmamalısınız. + 3-0
katma yazar CGCampbell, kaynak
Haklısın. Sanırım her zaman yarı-makul kullanım durumları bulabiliriz, ama benim örneğimin muhtemelen asla gerçekleşmeyecek bir şey olduğu düşünülürse, bu cevabı silmem gerektiğini düşünüyor musunuz?
katma yazar yoosiba, kaynak

CH-46 (PHROG) pilotlarımız uçakları pistte hareket ettirdiklerinde, benim gibi yer ekibi tarafından yönlendirildiklerinde, onları ileri ve geri taklit etmemiz için bolca zamanımız var, bu yüzden "sadece çünkü" olacağına inanmıyorum veya "gösteriş". Her pilotun bir parçası, arka tekerlek iniş ya da "pinnacle iniş" olduğu gibi, çatılara ve dağ zirvelerine iniş yapmak için kullanılan pinnacle.

2
katma
@FreeMan: Yeryüzündeki dört tekerleğin tamamı ile, rotorlar geriye itme yaratmaz. Geriye doğru hareket etmek için ön tekerlekleri kaldırmanız gerekir.
katma yazar Peter Kämpf, kaynak
Giriş için teşekkürler! 4 yerine, sadece bir çift tekerle takılırlar mı? Bunun arkasında yatan sebep neydi? Bir pinnacle iniş için pratik olduğunu görebiliyordum, ama ikisinde de (bu Q/A'da) helikopterin neredeyse yatay olması için göründüğü görülüyor (resimlerin açılarından tam olarak emin olmak zor) "pinnacle" kısmı sadece land büyüklükte bir iniş pedi üzerinde düzenli bir iniş gibi görünüyor - "wheelie" pozisyonunda görünmüyor.
katma yazar FreeMan, kaynak

Benim tahminim, 'sıcak' bir şeridin içine girip çıkmanız gerekiyorsa, bu yaklaşım düşman ateşine maruz kalacağınız zamanı (ve gökyüzündeki pozisyonu) en aza indirecektir. Özel operasyonlarda ihtiyaç duyabileceğiniz sadece bir tür uçuş.

1
katma