Neden 777'deki bu perçinler görünür?

Look at this 777 nose: enter image description here

Source: Airliners.net

Perçinlerle dolu. Bu özel uçakta çok görünürler mi? Radomun neden perçinleri yok?

7
İnce bir tabaka boya mı?
katma yazar Mathias, kaynak
Radom elektromanyetik radyasyona karşı şeffaf olmalıdır, bu yüzden metalik olamaz, ancak bir kompozit kabuktur. Yapıştırma, burada perçinleme yerini alır.
katma yazar Peter Kämpf, kaynak
Görünüşe göre, bir yeni boya katmanı o zamandan beri.
katma yazar TomMcW, kaynak

1 cevap

Saçmalanma tehlikesiyle, perçinlerin amacı uçağı bir arada tutmaktır. Daha spesifik olarak, dış alüminyum cildi uçağın yapısal iskeletine tutuyorlar:
777 iskelet
(Bu iskeletin manilla klasörleri , ancak gerçek olanı daha büyük ve metalden yapılmış olması dışında oldukça aynıdır.)

Ayrıca, AOA pervanesi gibi şeylerin etrafında ek perçinler vardır, bu aletlerin nüfuz ettiği ve ek yük oluşturduğu yerlerde cildi sıkılaştırmak için ikiye tutucular bulunur. Radomun tek bir kalıplanmış plastik parçası olduğu için perçin yoktur. Bununla birlikte, fotoğrafta ön tarafa doğru koşarken görebileceğiniz yapısal takviyeler var.

You can see the rivets clearly on this particular aircraft because of the paint scheme (all white) and lighting, however if you look closely you can spot them on any 777 nose.
Here's one from an aircraft during assembly, and as the interior has not been installed you can also see the skeleton through the windscreen openings:
Rivets on a green 777 nose

11
katma
@JonathanWalters muhtemelen doğru - bunlar tüm floş perçinler. Ya kötü bir boya ya da tuhaf aydınlatma ya da bir HDR fotoğrafı ya da bazı kombinasyonları.
katma yazar huseyint, kaynak
Bu özel uçağın boya işinin yararlı ömrünün sonuna yaklaştığını ve perçinlerin boya aşınması olduğunu tahmin etmeyi de tehlikeye atabilirim.
katma yazar J Walters, kaynak