NOTAM'da başvurulduğunda NTAP nedir?

Bugün KDNL havaalanı için havacılara (NOTAM'lar) bildirimleri gözden geçirirken (08 Nisan, 2016), bir NTAP’yi bir numaraya yönlendiren belirli bir NOTAM’dır. NTAP nedir? Biri nasıl aranır?

!DNL 03/008 KDNL SVC SPECIAL EVENT MASTER'S GOLF TOURNAMENT SEE NTAP 1604031100-1604112359
5
NTAP numarasının bir zaman olarak biçimlendirilmiş olduğundan emin değil ... [20] 16 04 03 11:00 - [20] 16 04 11 23:59, temel olarak 3 Nisan 2016 - 11 Nisan - 23 Nisan 2016 : 59
katma yazar c69, kaynak

3 cevap

Havacı Yayınlarına Uyarı , şu anda PDF veya basılı formda bulunan bir FAA yayındır Her 28 günde bir yayınlanmaktadır. NTAP hava yolu, havaalanı, tesis, prosedür, genel ve uluslararası NOTAM'ları içerir. Voretaq7'nin belirttiği gibi, bu, eğer istemezseniz bir uçuş servis özetinin içermeyeceği uzun vadeli NOTAM'ları içerir. Ayrıca, genel bildirimler, özel işlemler, havaalanı ve tesis bildirimleri ve önemli spor ve eğlence etkinlikleri de dahil olmak üzere grafik bildirimleri içeren bir bölüm bulunmaktadır.

Bu son bölüm yukarıda listelenen NOTAM ile ilgili bölümdür. Bu, her bir havalimanı için uzun ve karmaşık NOTAM'lar aramak yerine, tek bir yerde olması güzel olan özel etkinliklerden etkilenen havaalanları için bilgi ve prosedürleri listeler. Örneğin, yukarıda NOTAM’da referans verilen Masters Golf Turnuvası, NTAP’de, AGS, AIK, DNL ve HQU havaalanlarını etkileyen bir bölüme sahiptir. Bilgiler, tercih edilen IFR varış rotalarını, bekletme potansiyelini ve VFR varış gecikmelerini, kalkış prosedürlerini, tercih edilen IFR kalkış rotalarını, IFR uçuş ışıklarını ve DNL'ye gelen/giden VFR varışlarını/çıkışlarını içerir. Ayrıca AGS'deki kule için özel bir program ve DNL'de geçici bir kule bulunmaktadır.

6
katma
Ayrıca, NTAP'ın (bazen "basılı NOTAM'lar olarak da bilinir)" bir uçuş hizmeti briefer tarafından size okunmayacak uzun süredir NOTAM'leri de içerdiğine dikkat etmek önemlidir: NTAP kendin.
katma yazar t3rse, kaynak

NTAP, Havacı Yayınları Bildirimidir. Her 28 günde bir yayınlanmaktadır. Elektronik versiyon faa sitesinde bulunabilir.

3
katma

Yeterince, NOTAM'ın tam tanımına sahip olan "Havacıların Yayına Duyurulması".

1
katma