Ciddi kafa karıştırıcı bir reçete - ya da öyle mi?

  • Mix one teaspoon of the first ingredient with one of the second ingredient in a bowl.
  • In another bowl, repeat the operation, adding one more teaspoon of the second ingredient. Repeat again until you run out of bowls.
  • Pour the mixtures in separate plates and arrange by order of weight.
  • Fill again two bowls in the same manner (with any quantity of the second ingredient). Pour one bowl upside-down over the other and bake until only the excess part remains.
  • Repeat the last operation for all ingredient proportions, discarding the result when you previously obtained the same weight.
  • Pour once more the mixtures in plates, arranged by order of weight.

Serve warm

Bu tarif nedir?
İki bileşen neler içeriyor?

İpuçları:

Bir kase diğerine dökmek bir bölünme değildir


Kaselerin sayısı sonsuzdur

7
Açıkçası afet için bir reçete
katma yazar Derek Swingley, kaynak
Açıkçası, A bileşeni ve B bileşeni içeren tabakların bu şekilde (n plakaları için): 1A + 1B, 1A + 2B, 1A + 3B, ..., 1A + nB içeren plakaları, her birinin keyfi bir miktar B ile doldurulmasını istiyorsunuz. B ile karıştırılan B ile karıştırılana kadar karıştırın (düzenleyin: eğer B bileşeni C olarak adlandırılırsak, C = 1A + nB ile hangisi olursa olsun n)?
katma yazar Prerak K, kaynak
Benim tahminim su. İki bileşen, Hidrojen ve Oksijen'dir. İlgili matematik doğru oranlara sahip olabilir. Hidrojenin yanmasına ve oksijenle bağlanmasına neden olmak için pişirme (ısı) gereklidir. Sıcak (soğuk) veya buhar (sıcak) yerine sıvı (tüketilebilir) formda olacak şekilde servis yapın.
katma yazar jeffreypriebe, kaynak
Sadece ikinci adımı belirleyemiyorum. İkinci malzemeyle iki kase doldurursunuz, onları birleştirin (bir baş aşağı, bu bir şekilde önemli olmalı) ve daha sonra sadece kalanını bırakarak pişirin. "Pişirme" bölümü ise ve bu bölümün kalan kısmı fazla ise, o zaman muhtemelen $ 1, 2, 3, \ dots $ dizisini alırsınız.
katma yazar jeffreypriebe, kaynak
@fffred İpucunu okumak, kelimenin tam anlamıyla "İkinci içeriği herhangi bir miktarla tekrar iki kase doldurun" diyor. İlk içerikten bahsedilmiyor. Bu amaçlanmış mı? Çünkü, her ikisi de ikinci içerikten oluşan iki kase var. Eğer ilk madde ile bir tane ve ikinci ile bir tane olması gerekiyorsa o zaman daha açık hale getirilmesi gerekebilir.
katma yazar jeffreypriebe, kaynak
@fffred fırında bölme değil. Tahminim doğruysa ($ H_2O $), o zaman pişirme sadece 2 hidrojen ve 1 kısım oksijen suya dönüştürerek sadece Hidrojeni (veya hangisinin daha fazla olduğuna bağlı olarak Oksijen) bırakır. Ama ipucundan, kullanacağı ilk malzemenin ne kadarını (varsa) göremiyorum. Yazıldığı gibi, ilk madde hiç kullanılmamaktadır.
katma yazar jeffreypriebe, kaynak
Bu tamamen CHEF programlama dilidir.
katma yazar algiogia, kaynak
1A + nB hakkında doğru, ancak C gerçekten aynı ağırlığa sahip değil. Bir çeşit kimyasal reaksiyon meydana gelir, pişirme sırasında ağırlığın değiştirilmesi.
katma yazar Rianto Wahyudi, kaynak
@hyst, tabaklara dökülür
katma yazar Rianto Wahyudi, kaynak
@ Trenin, Öncelikle, ikinci adım kümesi sadece ikinci bileşeni kullanmaz. İlkinde sadece aynı şekilde var (önemli olmasa da). Kaseler aynı şekilde yapılır, ancak onlar birleştirilir. İkincisi, ipucu "pişirme" nin değil bölümü olduğunu söylüyor.
katma yazar Rianto Wahyudi, kaynak
@Trenin, bu bir son nokta :(
katma yazar Rianto Wahyudi, kaynak
Bana CHEF hatırlatıyor
katma yazar 0Complex, kaynak
"Kaseden çıkana kadar tekrar tekrar et" ve sonra "Tekrar iki kase doldur" ... Bu kaselerden nereden kurtuluruz?
katma yazar Bozo Vulicevic, kaynak

3 cevap

Bence tarifler

evren

ve malzemeler

antimadde ve malzeme

Birinci terkip maddesinin bir çay kaşığı bir kaptaki ikinci bileşenle karıştırılır.

near-equal amounts of AM and M were created during the big bang -- mixing M & AM leads them to annihilate each other into pure energy

Başka bir kapta, ikinci bileşenden bir daha çay kaşığı ekleyerek işlemi tekrarlayın. Kaseler bitene kadar tekrarlayın.

Sürecin sonunda, üzerinde (ve çok az AM) kalmışız

Karışımları ayrı tabaklara dökün ve ağırlık sırasına göre düzenleyin.

Evren, ağır parçaların (örneğin kara deliklerin) ortama doğru yöneldiği (çoğunlukla "her zaman? spinning") gökadalardan oluşur.

İkinci katkı maddesinin herhangi bir miktarı ile tekrar iki çanak doldurun. Bir kaseyi diğerine ters çevirin ve sadece fazla kısım kalmayıncaya kadar pişirin.

Bu dil beni biraz karıştırıyor, ama bu yıldız oluşumuna benziyor (maddeden). VEYA (bir sonraki adıma göre) gezegenleri pişiriyor.

Daha önce aynı ağırlığı elde ettiğinizde sonucu iptal ederek tüm bileşen oranları için son işlemi tekrarlayın. Ağırlıkça düzenlenmiş tabaklarda karışımları bir kez daha dökün.

Gezegensel sistemler (bizim küçük bir Sol'umuz gibi)?

Sıcak servis yapın

Evrenimiz, büyük patlamadan gelen "ısı" geçmişine sahip bir ürperti!

2
katma
Bunu düşünmedim ha! Ama çok güzel bir tesadüf!
katma yazar Rianto Wahyudi, kaynak

Yani, bu sadece bir dizi ise:

(B/B)/(A + kB) veya 1/(A + kB) ile k = 1. Bu yakınsak, ama bilmediğim şeylere (verilen bilgilerden A ve B'yi belirlemenin hiçbir yolu olmadığından).

0
katma

Kısmi:

  • İkinci katkı maddesinin herhangi bir miktarı ile tekrar iki kaseyi doldurun. Bir kaseyi diğerine ters çevirin ve sadece fazla kısım kalmayıncaya kadar pişirin.

İki sayı almayı ve kesir olarak yazmayı ( diğeri üzerinde bir kase ) gibi seslendirir, ardından basitleştirir ( yalnızca fazla kısım kalmayıncaya kadar pişirin )

  • Daha önce aynı ağırlığı elde ettiğinizde sonucu iptal ederek, tüm bileşen oranları için son işlemi tekrarlayın.

Zaten mevcut kesirler atın.

0
katma
Oldukça eminim ki bu harmonik dizidir - 1,1/2,1/3,1/4,1/5, ...
katma yazar Steve Moyer, kaynak