Sherlock'a yardım edelim mi?

Her zamanki gibi, Sherlock Holmes kendisine gelen kolay davalardan sıkılıyordu. Bir süre öldürmek için yeni diller öğrenmeye karar verdi. Oldukça dahi olduğu için, o pazar günü beş dil öğrendi. Ve yeni edindiği dil becerilerini geliştirirken, kapıyı çaldığını duydu. 221B canlandı ...

Elli yaşlarının ortasında, üst orta sınıfta olacak kadar iyi giyinmiş bir kadındı; saçları bağlandı - onunla buluşmaya karar vermesi için zaman harcamıştı - ama bir cinayet görmüş gibi üzülüyordu. Kesintiler bir yana, Sherlock oturmasını ve ne olduğunu anlatmasını istedi. Gözyaşlarını kontrol ederek hikayesini anlatmaya başladı.

"Kocam askeriydi."

     

"Sizi rahatsız ettiğim için üzgünüm ama 'öyleydi'?" dedi Holmes.

     

"Evet, dün gece öldü" diye cevapladı ve gözyaşlarını zar zor kontrol etti.

     

"Ah, üzgünüm. Lütfen devam edin ..." dedi Holmes, yanındaki sandalyede otururken.

     

"Çok iyi bir adamdı, büyük bir koca. Mutlu bir evliliğimiz vardı, neredeyse otuz yıl evli kaldık. Yaklaşık bir hafta önce emekli olduktan sonra eve gelmişti. Tüm gün dinlendikten sonra, dün gece şehrin en iyi restoranında iyi bir akşam yemeği yedik, bir film izlemeye başladı, adını hatırlayamıyorum, ama Hint-Pak savaşı hakkındaydı. Ordudaki görkemli dönemiyle ilgili olarak nostaljik biriydi, aynı zamanda iyi yönden övgüyle bahsetti ve diyalogları takdir etti. Afrika’daki yaşamıyla ilgili bir rüya, ondan sonra da uyuyakaldım .. Sabahları uyandıktan sonra ilk yaptığım şey alnındaki onu öpmekti.Şaşırdığım için derisi üşümüştü. ama cevap vermedi, kalp atışlarını hissetmeye çalıştım, hiçbiri olmadı, muhtemelen kalp krizi geçirdi. r, kim bir saat sonra geldi. Kontrolden sonra yüzünün hissi bir korku hikayesini anlattı. Kocam öldü. Doktor gerçekten kalp krizi geçirdiğini söyledi. Gün içinde bu kadar mutlu olan, herhangi bir hastalık öyküsü olmayan, kalp krizi geçiren bir insanı sindiremiyorum. Hiç umudum kalmadı. Sanırım biri onu öldürdü. Askeri seviyede teknolojiye erişimi olan düşmanları vardı. Onu bir şey için öldürmüş olmalılar. Lütfen bana yardım et. "

Bunları duyduktan sonra, zaten dilsel bilgi taşmasından muzdarip olan Holmes konuşamıyordu. Dil konusundaki tüm ustalığı durma noktasına geldi. Duyularına geri dönerken, başka aile üyeleri olup olmadığını sordu. Sahip oldukları tek şeyin bir aşçı olduğunu, oğulları gibi olduğunu söyledi. Son yirmi yıldır onlarla birlikteydi, ev işlerinde yardım etti ve harika yemekler pişirdi. Birinin kocasını öldürmek için rüşvet alması mümkün değildi.

Bütün bunlar çok fazla bilgi oldu, Sherlock Holmes gibi biri bile işlese bile.

StackExchange'te, yorgun beyninin ele alması biraz garip olan bu davayı çözmesine yardımcı olabilecek harika bir bulmaca çözme topluluğu olduğunu biliyor.

Peki, davayı çözmesine yardım edebilir misin?

10
Soğuk olan ve bir saat boyunca kalp atışı olmayan bir ceset için "kontrol" fikrini çok gıdıklamıştım. "Peki doktor, o nasıl?"
katma yazar skaffman, kaynak
Sherlock'un bu dilleri öğrenmesi bir ipucu mu?
katma yazar Karsus, kaynak
birkaç Hint-Pak savaşı vardır. Kesin olan bir fark yaratıyor mu?
katma yazar Pavel Janicek, kaynak
@DavidK Dürüst olmak gerekirse, birden fazla cevap olabilir (cevapların önerdiği gibi). Asıl cevabı, karısı, rüya hakkında ne kadar çok şey bildiği kadar suçlu da vardı. Fakat bu onu sadece olası bir şüpheli yapıyor. Haklısın, birisinin hikayeye mantıklı bir "son" vermesini istedim, umarım iyi bir soru olmuştur :)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@Glen_b Eh, bu duygusal olmaktan dolayı olabilir, bazı insanlar konuşmalarını engelleyen taşınırlar.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@question_asker Onunla hemfikirdi çünkü Hintçe biliyordu.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@DavidStarkey Aslında öyle değil. Filmin tüm kurulumu aldatıcı olabilir.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
Hangi 19. yüzyıl? 1888’de erken filmlerin başlamaya başladığını bilmiyor musunuz? Şerbet /"rel =" nofollow noreferrer "> Holmes Soru, birinin aptalca tarih alması konusundaki bilgisini kontrol etmek değil, birinin satırlar arasında okuyabilip okunamayacağına ve şüphe yaratan önemsiz şeylere işaret edip edemediğine bakmaktır!
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@ D.Tanya Belki, (veya başka) vakasını çözmesine yardım edebilir. Fakat yine de, karışıklığa neden olan başka bir kasıtlı girişim olabilir.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@question_asker Sadece (Hintçe) filmi hakkında (İngilizce) yanıt veriyordu.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@paste düzenleme için teşekkürler. Evet, günümüz Sherlock Holmes, umarım efendim Arthur Conan Doyle görseydi, çok isterdi :)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
Tamam, bizim için bir şeyi açıklığa kavuşturun: Hintçe’yi anlayamadığını ancak onunla aynı fikirde olduğunu söylediğinde, filmin diyaloğunu anlayamayacağını, ancak İngilizce konuşan veya eşi ile konuşamayan kocasıyla aynı fikirde olduğunu söyledi nedense Hintçe konuşan kocasını anladın mı?
katma yazar question_asker, kaynak
@ ABcDexter Benim sorduğum şey - Hintçe konuşuyor mu? Yoksa Hintçe dilinde konuşulan filmlere yalnızca İngilizce mi cevap veriyordu?
katma yazar question_asker, kaynak
Karının fakir İngiliz kasıtlı mı?
katma yazar Iftah, kaynak
@ ABcDexter Bekle, yorumlarınızın bir kısmına dayanarak, bu gizem için doğru bir cevap var mı? Yoksa sadece ilk yarıyı gönderiyor ve hikayeyi yazmamızı mı istiyorsun?
katma yazar Ciro Santilli 新疆改造中心 六四事件 法轮功, kaynak
Bekle film mi? Hangi film? Sherlock Holmes hikayeleri 19. yüzyılda kuruldu.
katma yazar mc0e, kaynak
"Prognoz çok iyi değil."
katma yazar Smit Johnth, kaynak
@Zymus Hintçe "Hintçe anlamıyorum" diyeceğini sanmıyorum.
katma yazar Smit Johnth, kaynak
Anladığım kadarıyla, bu Holmes'un günümüzdeki değişkenlerinden biri mi?
katma yazar Smit Johnth, kaynak
Holmes'un kendisinin Hintçe konuştuğu ve onun tam olarak ne söylediğini deşifre etmeye çalışırken, neyin söylediğine ne odaklanamadığı için neden bunaldı?
katma yazar Zymus, kaynak

9 cevap

Büyük ihtimalle,

aşçı onu kalp krizinden ayırt edilemeyecek şekilde tasarlanamayan bir zehir kullanarak öldürdü.

Bir anahtar nokta

olayın zamanlaması. Neden şimdi? Çünkü, uzun süredir yurtdışına yerleştirildikten sonra, sürekli olarak eve döndü.

Nedeni

uluslararası casusluk ve kıskançlığın bir kombinasyonu.

Açıkça ifade edilmese de,

kocanın orduda nispeten yüksek rütbeli bir subay olduğunu ve böylece gizli istihbarat ayrıcalığını anlayabiliriz.

 Birkaç kanıt çizgisi şunu göstermektedir:
 Londra'nın en iyi restoranında yemek için yeterli paraları var.
 Kariyerinde bir askeri subay gibi görünüyor.
 Karısı orta-üst sınıf görünümlü.

 Eğitim öneren birden fazla dil biliyor.
 Bir İngiliz askeri insanının hem Afrika'da hem de Hindistan/Pakistan'da bir çatışmada aktif olarak görev alması için, büyük olasılıkla, 1952-60'ta Kenya'da Mau Mau isyanı ve 1947'de Hint-Pakistan savaşı var. 1980'lerin ortalarında.) 1947 savaşında sadece İngiliz subaylar büyük rol oynadı. Kariyerinin başlarında görev yapan bir subay olsaydı, şu ana kadar oldukça yüksek düzeyde olacağını ileri sürdü.

Bu onu bir yapar

casusluk hedefi.

Bu arada, karısı bilir

aşçı suçlu, ama hayatı için korkuyor ve ihanet etmekten utanıyor ve normal yetkililere gidemiyor.

Çünkü

aşçı, eşi İngiliz devletin sırlarını çalmak için eş olarak bir varlığa dönüştürmekle görevlendirilmiş bir casusdu (muhtemelen Pakistanlı).

 Bu etkinin bazı ipuçları var:
 Bir yerli hizmetçinin muhtemelen (bazen denetimsiz) eve erişimi olacaktır.
 Aşçı, 10 yıllık evliliğin ardından, kadın 30'ların ortasındayken, bulunmayan bir askeri erkeğin ev karısı ve savunmasız olduğu zaman ortaya çıkıyor.
 Oğlu olacak kadar genç ve temelde karısı kemiği olan harika bir aşçı.  Bu noktada, koca kariyeri için iyi bir durumda olacak ve daha fazla istihbarata sahip olacak gibi görünüyor.

Yani aşçı o zaman

eşi baştan çıkarır ve bir ilişki başlatırlar. Ona aşık olduktan sonra, kocasına asker güçlerini ve hareketlerini sormak gibi küçük iyilikler yapmasını, daha sonra şüpheli olmaya başlayana kadar belgeleri elde etmek gibi daha büyük iyilikler yapmasını istemeye başlar.

Ama o güvenmedi

karının kendisine aşık olmak. Sonunda onunla yüzleşince, yabancı bir hükümet için çalıştığını itiraf ediyor, ancak bilgi sağlamaya devam etmesi için bir havuç (aşkları) ve sopa (ilişkiyi ortaya çıkaran) yaklaşımını kullanıyor.

Yani on yıldan fazla bir süredir onlar

aşıklar ve ortaklar olmaya devam ediyor ve aşçı hükümeti için istihbarat toplamaya devam ediyor.

A kadar

the husband tells her that he's returning home under the guise of retirement to take a leadership position in British Military Intelligence, having acquired (this being the mid-80s) key information about Pakistan's attempts to nuclearize.

Note that she slips up and tells Sherlock she used the past tense "was" Çünkü he's dead when it would've made more sense to use it Çünkü he's retired. That's Çünkü in fact she knows that he's not actually retired.

Aşçı anlatıyor

about her husband's new job and his return. Aşçı is conflicted, Çünkü he may get access to new intelligence, but he is pained at losing his life with the wife to a now-present husband.

Kocası geri döndükten sonra

Aşçı bides his time for a week, A kadar he's forced to cook the husband and wife meals while they "take a rest all day" ;) and his jealously boils over. Then, while the married pair are at the restaurant, he discovers that the husband has not yet turned over the documents on Pakistan's nuclear program to HQ, and decides to kill two birds (or one man) with one stone.

Restorandan döndükten sonra,

aşçı, bir şekilde karısına konuşmaları gerektiğini, belki önceden ayarlanmış bir sinyal olduğunu gösterir. Film boyunca, açıkça dikkatini dağıtıyor ve gergin, bu yüzden başlık gibi şeylere dikkat etmiyor ve sadece kocasının söylediği her şeyi kabul ediyor.

Kocan uyuduğunda

the wife sneaks from bed and lets in Aşçı, who implores her to run away with him, Çünkü if not terrible things must happen. She refuses, and their arguing wakes the husband. Though it's a bit odd, he's not all that surprised to see Aşçı there, since Aşçı is like a son to them. The husband tells the wife and Aşçı about his dream of his time in Africa (another slip up she makes talking to Holmes) while Aşçı makes him a cup of tea.

O içer

Çay, onun zehirli olmadığını ve göğsünü sıkıştırarak çöktüğünü fark etmiyor. Eş, aşçının ne yaptığını derhal anlar ve acımasız tarafı ilk defa ona açıklanır. Yine ondan kaçmasını istiyor, ama sakin tavrından ve yerde ölü kocasından korkuyor, karısı reddediyor ve gözyaşlarına boğuluyor.

Aşçı

moves the body to the bed, and tells the wife that he must leave. He informs her that the poison was developed by his government for covert assassinations, and breaks down fully in a matter of hours, so she should wait A kadar the morning and then call the authorities. The husband's death will appear to be an accident. Aşçı turns to her with a darkness in his eyes that terrifies her, a wordless threat, and departs.

Yani sabahleyin

uyumadığı ve kafasında senaryolar yayınlayan saatlerce harcadıktan sonra, kasten polis ya da ambulans yerine (daha fazla şüphe uyandıracak) bir doktoru çağırır. Oraya ulaşmak için biraz zaman alacağını bildiği bir doktoru çağırıyor, böylece uyandıktan hemen sonra derhal aradığını iddia edebilir ve zehirin parçalanması için biraz daha zaman harcayabilir.

Peki şimdi

her husband is dead, her lover is a killer who may kill her, and she has nowhere to turn Çünkü going to the police would mean admitting her role in divulging state secrets, and also likely open her up to assassination as a loose end.

Hiç umudu kalmadı ve ihtiyacı var.

kocasına ne olduğunu tam olarak otoritelere ifşa etmeden anlayabilen biri. Böylece son bir zar attığında, sadece suçları çözmekle kalmayıp aynı zamanda takdirini ve polis ve hükümetle sık sık düşmanca bir ilişki kurmasıyla bilinen Sherlock Holmes'a gider.

Holmes ile görüşmesi sırasında

she gives him just enough to entice him to take the case and push him in the right direction but, remembering the dark eyes of her former lover, can't reveal too much. She's terrified that Aşçı could be anywhere, even listening, and doesn't dare tell Holmes directly of his involvement, but does mention specifically that he couldn't have been "bribed" to kill her husband, leaving other motives open rather than simply saying "he would never kill him."

Son umutları "Hiç umudum kalmadı. Birisinin onu öldürdüğünü, askeri düzeyde teknolojiye erişimi olan düşmanları olduğunu düşünüyorum. Onu bir şey için öldürmüş olmalılar. Lütfen bana yardım et." Hangi

ona ne olduğunu anlatmaya geldiğince, tabii ki işinde uğraşmadığı sürece, yine de yüksek teknoloji erişimine sahip düşmanları olduğunu nasıl bilebilirdi?

Şimdi,

her only hope is that Sherlock can somehow deduce what's happened, eliminate Aşçı as a threat, and retrieve the stolen documents about Pakistan's nuclear program. Lucky for her, he can!

31
katma
@ AbcDexter Muhtemelen en çok ipucunu seçer çünkü diğer cevaplardan daha uzun bir büyüklük sırası gibi!
katma yazar skaffman, kaynak
@ ABcDexter Gerçekten, bu doğru cevap mı? Kesinlikle her şeyi tutarlı kılmaya çalışıyordum, ancak gerçekten bunun aklınızdaki şeyin olduğuna inanmadım.
katma yazar skaffman, kaynak
Evet, ama başka bir hikaye ile bir hikayeye cevap verdin. Bu tür sorularla ilgili sorun, bu durumda, olay yerine erişim, biyopsi analizi, vb. Gibi ek bilgilere sahip olmamaktır. Bu nedenle, cevabınız doğru olarak işaretlenmeye en uygunudur.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@DanRussell Çok tefekkürden sonra, kabul edilen cevabı değiştiriyorum. Çünkü bu bulmacayı ilk duyduğumda katil olan karısıydı, umarım güncellemeyi umursamazsınız :)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@DanRussell Cevabınız sorudan en çok ipucu seçer. Bir başka yorumda da belirttiğim gibi, "Bu bulmacayı arkadaşım tarafından yıllar önce 'Whodunnit' içinde sordum ..." Yanıtınız en mantıklı görünüyor, dolayısıyla kabul edildi olarak işaretlendi, kudos ^ - ^
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@DanRussell harika iş ve mantıksal yaklaşım
katma yazar LawrenceC, kaynak
Bu daha çok çocukların Sherlock versiyonundan ziyade gerçek bir Sir Doyle hikayesine benziyor.
katma yazar Engineer Toast, kaynak
iyi fanatik, tekrar okuyacak
katma yazar question_asker, kaynak
@DanRussell Yukarıdaki yorumuma verdiği cevaba dayanarak, başlamak için "doğru" bir cevap yok gibi görünüyor, ama hikayenizi en iyi şekilde beğendi.
katma yazar Ciro Santilli 新疆改造中心 六四事件 法轮功, kaynak
Bu cevap gerçek Sherlock Holmes hikayelerinden biraz daha uzun. +1
katma yazar Smit Johnth, kaynak
Bu cevabı en çok sevdiğim şey, açıklaması temelde başlı başına bir bütün hikaye olan Scarlet'deki bir Çalışma dışında, Holmes'un hikayelerinin sonunda verdiği bir açıklama gibi okuyor.
katma yazar Smit Johnth, kaynak

Eşi kesinlikle şüpheli

ona söyleyemeden önce öldüğü takdirde ne hayal ettiğini bilemedi.

19
katma
Ayrıca, SH'nin emeklilik açıklaması yerine ölüm açıklamasıyla geçmiş zaman hakkındaki sorusuna cevap vermesi biraz garipti.
katma yazar skaffman, kaynak
Eğer karısı katilse, neden doktor görünüşte kaçtı ki (doktor kalp krizi geçirdiğini iddia etti) ve daha sonra araştırmak için Sherlock Holmes'a gitti?
katma yazar Pavel Janicek, kaynak
Hmm, ama bunun hakkında fazla bilgi vermedi.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@MikeM. Davadan karışıklık ve ayrılma yaratmak benim tarafımdan tanıtılmış olabilir. Yani, umarım değil.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@DavidStarkey Kimse parlak olduğunu söylemedi.
katma yazar userLTK, kaynak
@ ABcDexter Çözüm herhangi bir Hintçe bilgisi gerektiriyorsa, ben yokum. :-)
katma yazar userLTK, kaynak
@question_asker Doğru. OP'nin bu eski klasiği çevreleyen hikaye ile gizlemeye çalıştığı bir şansı buluyordum.
katma yazar userLTK, kaynak
Şaşkınlıkla ilgili özellikle zor bir bulmacayı okuduktan sonra kalp durması nedeniyle öldü.
katma yazar vsz, kaynak
@DavidStarkey Çarpışmak için, ve eğer Bay Holmes çözerse gazeteye girecek.
katma yazar shirlock homes, kaynak
Uykusunda konuşuyor olsaydı yapabilirdi
katma yazar question_asker, kaynak
@MikeM. Hala haklı olabilirsin (ve OP senin olduğunun çok üzerinde işaret ediyor) - şimdi sebep ve araçları bulmak için
katma yazar question_asker, kaynak
Ben de bunu düşünüyordum. Rüya
katma yazar Feidhelm, kaynak

Onu restoranda zehirledi.

Nedenleri:

1. O gece evde yemek yemediler.
  2. Ne hayal ettiğini bilmiyordu.
  3. Doktoru çağırmadan önce kalp krizi geçirdi.
 4. Bir kalp krizi geçirmekten bahsetmek, nedenini merak etmek istemekten hoşnut değil.
  5. Aşçıyı kullanmak ve “sindiremedim” ifadesini kullanmak. Başlaması gereken bir şey olmadığı fikrine götüren bir kayma.

EDIT: # 6 olacak bir ayrıntı üzerinde parıldıyor

14
katma
@colmde Bu bulmacanın eşantiyon ifadesidir. Karının hayallerini bilmesinin mümkün (normal) bir yolu yoktur, bu yüzden onu öldüren kişidir, büyük olasılıkla devralmak üzere olduğu serveti elde etmek için.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
Yıllar önce arkadaşım tarafından bir 'Whodunnit' içinde sorduğum orijinal yap-boza çok yakındı. Ancak sadece bir cevap kabul edildi olarak işaretlenebilir, cevap vermeye devam edin :)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@ChristopherGergler Cevabınız doğru olarak işaretlendi çünkü bana bu bulmacayı soran kişiyi kontrol ettim ve onunla bir sürü görüşmeden sonra, şeytanın eşi olduğunu doğruladı.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
# 2: evet, hayal kurarken konuşuyorsa yapabilirdi. Birçok insan, rüyanın konusunun tahmin edilebileceği hareketler yapar ve kelimeler söyler.
katma yazar mc0e, kaynak
Muhakeme için +1, # 6 hariç. Hikayesinde, onu uyandırmaya çalıştığını söyledi. Ve PSE'ye hoş geldiniz :)
katma yazar Smit Johnth, kaynak
Ancak, [ spoiler (yorumda bunu nasıl gizleyeceğimi bilmiyorum), onu hayal etmeden önce bildiği tek yol olarak öldürmeden önce uyanmış olmalı. ]
katma yazar zvisofer, kaynak

Lokantadaki biri tarafından öldürüldü, savaşta savaşan biri olarak kabul edildi. Karısı değildi: eğer karışmış olsaydı ve onunla kaçarsa, olaya dikkat çekmek için bir nedeni olmazdı. Onların aşçısı değildi, görünürde bir nedeni yoktu. Doktor acil bir aramaya varmak için bir saat ayırdığı için şüpheli, ancak onun işin içinde olduğunu düşünmek için başka bir neden yok. Restorandan ayrılıyor. Kocanın savaşta savaştığını ve Hintçe konuştuğunu biliyoruz, bu yüzden muhtemelen Hintliydi ve Hindistan tarafında savaştı. Bir bıçak alarak, “şehrin en iyi restoranı” diyerek Pakistanlıyım. Böylece restoranda çalışan eski bir düşman onu tanıdı ve yemeğini zehirledi.

13
katma
+1 İyi bir cevap, ancak sadece bir cevap kabul edildi olarak işaretlenebilir, cevap vermeye devam edin :)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak

Olabilir

İntihar etti.

 Öyküsünde hikayesinde görebileceğim tek gerçek sebep, onun nostaljik olması ve artık yararlı hissetmemesi. Filmdeki birileri bu satırlar boyunca bir şeyler söylemiş olabilir ve aşağıdakiler gerçekleşmiş olabilir:
 Filmdeki Adam (Hintçe): Artık emekliyim ve devam etmek için hiçbir nedenim yok. İntihar edeceğim.
 Kocası: Bu adamın iyi fikirleri var.  Karısı: Tabii, ne söylerseniz söyleyin. Hintçe anlamıyorum.

 Böylece, eşiyle beraber olduğu gemide, kendine bir şey attı ve sonra öldü.

12
katma
Yine ilginç bir cevap, ancak yalnızca birini kabul edebilirim: 0
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
Ayrıca, mutlu olduğunu söyledi. İntihar mağdurları 'nin ruh hallerinde değişiklik gösterebileceğini söyledi Genel bir sakinlik ve/veya bazı durumlarda mutlu görünmek için çok üzücü olmak . Belki de emeklilik günü yaklaşırken ve geçen haftaki sakinlik/mutluluk safhasından geçtiği için bir depresyon aşaması geçirmişti. Belki de onu bitirmeden önce vedalaşmanın bir yolu olarak yemeğe çıkardı.
katma yazar djsumdog, kaynak
@colmde Evet, kocasının saçma olduğunu, filmden bahsetmediği için film hakkında söylediği herhangi bir şeye katılmasını beklediğine işaret ediyordum.
katma yazar Smit Johnth, kaynak
Yine de iyi bir cevap, fakat küçük bir detay, karısı hemfikir olabilirdi, ancak Hintçe konuşamayacağını söyledi, çünkü kocanın gerçekten hemfikir olmadığını bildirebilir.
katma yazar zvisofer, kaynak

Sanırım tarafından öldürüldü

Kimse yok. Kardiyak Arrest'ten öldü.

Çünkü

1. He was nearly 60. A bit of an old age. The incidence of sudden cardiac arrest increases with age.
2. She said "He was happy to have served the nation with all his intelligence and strength." Maybe he wanted to serve more. He might feel that he couldn't give his country what he is supposed to give. The movie on war might have worked as a spark on his thoughts. He got stressed and died.
3. Just Çünkü she thinks that someone murdered him doesn't mean that someone really murdered him. It just mean that she can't take this for granted that her husband is dead.

Ama hey. Sadece ben gerçek olmam.

6
katma
Doğal bir ölüm olabileceği fikrini seviyorum, ama sonra sıkıcı olacak: P
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
Haklısın, bitti (y)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
Hangi cevabın kabul edildi olarak işaretlenmesi gerektiğini bilmiyorum: - /
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
@manshu 'Neredeyse' kullanmak için alışılmadık bir yol. Tipik olarak 'neredeyse' yaş bağlamında bir üst sınır anlamına gelir, örneğin yaklaşık 10 olan bir kişi 9 olur, ancak 11 yaşındaki bir kişi yaklaşık 10 olamaz, çünkü 10'u aştınız. kelimesini kullanarak (örneğin) 25'in “neredeyse 20” veya 15'in “neredeyse 10” olduğunu, her ikisinin de çok belirsiz olduğu ve hatta dilbilgisi yanlış olduğu düşünülebileceği anlamına gelir.
katma yazar shirlock homes, kaynak
60 yaşında ona nasıl ulaşırsın? İngiltere'deki erkekler için devlet emeklilik yaşı hiç 65'ten az olmamıştır.
katma yazar shirlock homes, kaynak
@manshu 60 yaşında olduğunu varsayarak başka etkileri de var. 60 yaşında ve İngiltere vatandaşıysa erken emekli olması gerekiyordu. Eğer bir İngiltere vatandaşı değilse ve erken emekli olmasaydı, o zaman 16 ülkeden birinde erkek emekli olma yaşı 60'tan küçük ya da ona eşit olmak zorunda kalacaktı. Eşinin yaşı, kaç yaşında olduğu anlamına gelmez. Yaşına göre, eğer ondan daha fazla olmasaydı, karısından on yaş daha büyük olabilirdi. Ayrıca, 'daha iyi' dilbilgisi yanlıştır.
katma yazar shirlock homes, kaynak
@Pharap İki şeyden herhangi birini üstlenebilirim. Birincisi, o İngiltere'de yaşıyor. İkincisi, onun yaşı neredeyse 60'tır. Ancak, ikinci varsayım, daha az bilgi nedeniyle ilkinden çok daha iyidir. Bu varsayımı seçmemin nedenleri 1'dir. Eşi orta ellili yaşlarda. 2. 30 yıldır evlilerdi.
katma yazar Treasa, kaynak
@Pharap O zaman belki de 'neredeyse 60'ının da 65 yaşını içerdiği gerçeğiyle yaşamak zorunda kalacağım. Dilbilgisi hatası için özür dilerim.
katma yazar Treasa, kaynak
@Pharap Özür dilerim. Bilmiyordum.
katma yazar Treasa, kaynak
Daha iyi geçerli noktaları, daha az varsayımları ve en ilginç olanı benim kişisel tercihim olurdu.
katma yazar Treasa, kaynak
@ ABcDexter Sıkıcı olduğu fikrini seviyorum, ancak daha sonra çok daha düşük bir olasılık olacak. : p
katma yazar Treasa, kaynak

Ne oldu?

Emekli asker öldürüldü.

Kim yaptı?

Aile yemeği.

niye ya?

221 Baker Sokağı Büyük Britanya'da. Yani bunun emekli bir İngiliz askeri olduğunu varsayıyoruz. O yaştaki bir İngiliz askerinin tek yolu  Hindistan'da/Pakistan'da yer almak, Birleşmiş Milletler Askeri Gözlemci Grubunda gözlemci olarak yer almaktadır. 1947'de orada olmak için çok genç.  BM gözlemcilerine gözlem ve görevler verildi.  Hindistan ve Pakistan arasındaki ateşi durdurduğunu bildirdi. Pakistan yapımı  ihlallerle ilgili sayısız şikayet, ancak Hindistan hiçbir zaman şikayet etmedi.
   Askerin Hintçe dilini bilmesi, geniş kapsamlı olduğuna işaret ediyor  Hindistan'da millet ile zaman. Aşçı bir Pakistanlıydı ve bilmiyordu  emekli olan asker Hintçe biliyordu. Aşçı fark ettiğinde  Asker, BM gözlemci rolünde nesnel olmayabilir (sonuçta, Hintçe bilgisi Hindistan ile biraz fazla temasa girdiğini gösterir) ve  kendi intikamı.

.

5
katma
+1 Kabul edildi olarak işaretlenen cevaplara en yakın olanıdır, yalnızca bir cevap doğru olarak işaretlenebilir. Böyle iyi cevapları yanıtlamaya devam et :)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak

Restorandaki basit tetikçi tarzı zehirlenme ...

Çünkü

Yaşlıydı; en az 60. İzlediği film 47/65/71/99 tarihinde gerçekleşti. Hangisinden bahsetmedi ama nostaljikti. Ve aralarındaki konuşma hakkında hiçbir şey söylemedi. Mesela örnekler tarafından taciz edildi. Ancak, film onun için nostaljikti, bu da belki bir BM askeri veya bir casus olarak orada olduğu anlamına gelir. Britanya Hindistan’ın 1947’de ayrılmasından sonra bildiğimiz gibi, savaşlar başladı ... Orada iken bazı ciddi düşmanları yaratması mümkün. Bu cinayete yol açar!

4
katma
+1 Aynı zamanda iyi bir cevap. Ayrıca cevap vermeye devam et :)
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak

Ama bekle bir dakika:

Uyanmadığını ve ona söylemediğini hayal ettiklerini bilmenin hiçbir yolu olmayacağı konusunda hemfikirken, Afrika'da konuşulursa neden Hintçe konuşurdu? Hindistan ve Pakistan Afrika'da değil.

0
katma
@DaveKaye Öğrenme dillerini içeren ilk ipuçları hakkında geçerli bir noktaya sahipsiniz, ancak bu sadece bir sapma yaratmaktı.
katma yazar Erin Beierwaltes, kaynak
İnsanların hayatları boyunca yeryüzünde birden fazla yerde olabileceğinin farkındasın, değil mi? İnsanların o dilin konuşulduğu yerin dışındaki dilleri konuşabildiklerini biliyorsun, değil mi?
katma yazar question_asker, kaynak
bu ciddi bir soru mu? Öyleyse neden?
katma yazar question_asker, kaynak
Yukarıdaki bir yorum ekledi.
katma yazar Tejvir Singh, kaynak
O zaman doğru düştüm. ;-)
katma yazar Tejvir Singh, kaynak
Tabii ki yapıyorum. Sadece ilgili bilgileri arıyorum. Orada biraz sola dönüş gibi görünüyor. Ve ilk ipucu, dillerin öğrenilmesini içerdiğinden, bu alakalı görünüyordu. Görünüşe göre öyle değil.
katma yazar Tejvir Singh, kaynak