Görsel temel/metin kutusundaki bir sözcüğün nasıl alınacağı ve sayısal bir değerin nasıl çıkarılacağı

Şu anda üniversitede görsel temel öğreniyorum ve gerçekten kafa karıştırıcı buluyorum. Bir metin kutusunun girişini dize olarak nasıl alırım ve girişi alan ve liste kutusunda bir değişken çıkaran bir düğme için bir prosedür yazabilirim. Örneğin, bir sandalye fiyatı = $ 10 ve tablo fiyatı = $ 40 gibi dizelere çeşitli değerler atamak istiyorum. Nasıl yazarsın ki, düğmeye tıkladığınızda metin kutularına kelime sandalyesini alır ve liste kutusunda bir değer çıkarır.

0
@David Stratton - .NET'den hiç bahsetmedi. VB6 veya VBA gibi bir şey öğrenmesi mümkün olabilir ... VB.NET Braeden yapıyor musunuz?
katma yazar Sivvy, kaynak
Bunu yapmanın pek çok yolu var, nereden başlayacağımı bilmiyorum. Örneğin, öğenin/fiyat çiftlerinin nasıl saklanacağını belirlemek için, şu ana kadar neler çalıştığınızı bilmek zorundayız. Koleksiyon sınıfları? Veritabanları? Dosyalar? XML? Ayrıca, lütfen bu VB.NET veya VB6 ise açıklığa kavuşturun. (Muhtemelen VB.NET olduğunun farkındayım, ama asla bilmeyeceksin.) Bu da bu forum için çok büyük bir cevap olabilir. Bir ders kitabında sadece onu gizlemek için bir bölüm değilmiş gibi geliyor. Buraya daha iyi hizmet verebilirsiniz: msdn.microsoft.com/en-us/ beginner/default.aspx Dersler yeni başlayanlara yöneliktir ve daha kolay olabilir.
katma yazar David, kaynak
Önceki yorumumdaki linki unut - buradan başlayın: msdn.microsoft.com/en- tr/VBasic/bb466159
katma yazar David, kaynak
Görsel temel ifade 2010'u kullanıyorum, önceden görsel temel bilgisi yok.
katma yazar Braeden Aspeleiter, kaynak
dize sandalyesini çift olarak bildirmek ve lstBox.Items.Add (sandalye) kullanmak ve doğru numarayı göstermek zorundadır. Ama ne yapacağımı bilmiyorum, metin kutusuna girilenin çıktısını kullanarak liste kutusuna değerler eklemektir. Sandalyeye yazdığımda, dize sandalyeyi belirtilen değere dönüştürmeyi nasıl sağlayabilirim. Sadece liste kutusundaki kelime sandalyesini yazdırmak yerine.
katma yazar Braeden Aspeleiter, kaynak

1 cevap

Function GetPrice(ByVal key As String) As Decimal
    Dim priceTable As New Dictionary(Of string, Decimal)()
    priceTable.Add("chair", 10.0)
    priceTable.Add("table", 40.0)

    Return If(priceTable.ContainsKey(key), priceTable(key), 0)
End Function

Public Sub Button1_click(ByVal sender As Object, ByVal e As EventArgs)
    ListBox1.Items.Add(GetPrice(Textbox1.Text).ToString())
End Sub
0
katma