applicationDidFinishLaunching çağrılmadı

Benim appdelegate.m, applicationDidFinishLaunching çağrılmaz. Bunun "Uygulama" temsilcimin uygun bir şekilde bağlı olmadığı, ancak nasıl bağlanacağını bilmediğimden kaynaklandığını okudum. Yaptığım şey, XIB dosyasındaki Uygulama'yı sağ tıklatmak ve temsilci çıkışını bir yere sürüklemek ... ama nerede olduğunu bilmiyorum. Herhangi bir yardım takdir edildi. Teşekkürler !

26

2 cevap

MainMenu.xib cihazınızda, AppDelegate sınıfınızın bir örneği olduğundan emin olun. Bunu yapmak için, düz bir nesneyi (mavi küp) listeye sürükleyin ve sınıf adını AppDelegate'e (veya uygulamanızın temsilci sınıfının adı ne olursa olsun) ayarlayın.

Ayrıca MainMenu.xib'de bağlamak için, bir bağlantıyı Application nesnesinden AppDelegate örneğinize (mavi küp) sürükleyin ve delege çıkışına bağlayın.

Bitti.

46
katma
Bana çok zaman kazandırdın, teşekkürler! Buna ek olarak, onu Dosya Sahibine bağlamak zorunda kaldım.
katma yazar Laurent Crivello, kaynak
Bunun için teşekkürler! Giriş yardımcımın neden birden bire çalışmayı bıraktığını anlamaya çalışırken bir gün geçirdim. Yanlışlıkla sildim ve daha sonra yeni bir MainMenu.xib oluşturdum.
katma yazar Tibidabo, kaynak
Sıçramanın kavramsal acısı, bir uç/xib'in dondurularak kurutulmuş nesnelerin örnekleri topluluğudur. Çalışan bir uygulamada, genellikle NSApp örneğiniz ve delegesi gibi belli başlı mimari öğelerden yalnızca biri vardır. Belge denetleyici/görünüm derlemeleri açık bir istisnadır, ancak o zaman bile, ayrı bir "belge" prototip xib, belge örneğini, bir ana pencereyi, vb. Temsil eden bir nesne içerir. Bir xib'deki nesne (bir Kişi gibi), çünkü bu değişkendir (genellikle bir Kişi yoktur). Anahtar kavramlar. :-)
katma yazar Joshua Nozzi, kaynak
Dosyanın Sahibi MainMenu.nib dosyalarındaki uygulamadır.
katma yazar Joshua Nozzi, kaynak
İnsanlar bu şekilde talimat yazarken çok hoş.
katma yazar Morkrom, kaynak
Xcode 6'da (daha önce test edilmemiş), Uygulama nesnesinin değil, yalnızca Dosya Sahibinin bağlanması gerekiyor.
katma yazar cortices, kaynak

Swift 3’e güncelleme yaptıysanız denenecek bir şey var:

"AppDelegate.swift" e bir göz atın ve ilgili satırın şöyle göründüğünden emin olun:

func applicationDidFinishLaunching(_ aNotification: Notification) {

bunun aksine:

func applicationDidFinishLaunching(_ aNotification: NSNotification) {

Bir uygulamayı yeni güncelledim ve kontrol etmeyi düşünmedim. Sonuçta benim app başlattı, ancak ilgili yöntem hiç çağrılmadı. Açıkçası, daha sonra Bildirim nesnelerini alan diğer fonksiyonları kontrol etmelisiniz.

4
katma
Teşekkürler, bu Swift 2 uygulamasından gelen sorunumu çözdü.
katma yazar Thomas Pritchard, kaynak