Bir iFrame sadece kaynak kod görüntüleyebilir mi?

Bir iFrame'in bir kaynağın işlenmemiş kodunu ortaya çıkarmak yerine göstermesi mümkün mü? Eğer öyleyse bunu nasıl yapıyorsunuz ve JavaScript üzerinde yapılabilir mi?

1
yanıtı mime türünü text/plain olarak değiştirmeyi denediniz mi? tarayıcıya yanıtı HTML yerine düz metin olarak ele alması için yönlendirir mi? Ve lütfen Javascript üzerinde detaylandırın - nerede kullanırsınız? Ana çerçevede veya metin göstermesi gereken çerçevede - ki bu çelişkilidir ...
katma yazar Robert Koritnik, kaynak
Hayır! Web sayfasından ham metin oluşturmak için PHP'yi veya başka bir dili kullanmanız gerekecektir.
katma yazar Blender, kaynak
Ayrıntılı bilgi verebilir misiniz, kaynak kodunu görüntülemek istiyor musunuz? Asıl içeriğin bir iFrame olması gerekir mi? Bir iFrame olmak zorunda mı?
katma yazar Nick Q., kaynak

3 cevap

Doğrudan değil, ancak Javascript ile yapılabilecek bir sebep yok. HTML kaynağını almak için bir AJAX çağrısı yapın, Birkaç anahtar karakteri HTML kodunu kodlayın ve sonucu çerçevenizin veya diğer öğelerin içeriği olarak ayarlayın.

5
katma
Geçerli sayfa içeriğini almayı gösteren JSFiddle: jsfiddle.net/7VabA
katma yazar Nick Q., kaynak
Birkaç dakikamı, tamamen boşa gitme sorusunu cevaplamak istemedim.
katma yazar Nick Q., kaynak
@NickQ .: Teşekkürler!
katma yazar Jon, kaynak
Çok teşekkür ederim John! Bununla biraz uğraşıyordum. Tavsiye ettiğin şeye benzer bir yaklaşımda bulundum. Xml'yi bir PHP dosyası oluşturdum ama başlık type = "text/txt" olarak ayarlandı ve iFrame mükemmel bir şekilde görüntülendi! Çok teşekkürler kanka!
katma yazar Philll_t, kaynak

You can set the src attribute to a page on your webserver that outputs the html as plain text and not as HTML. Therefor you must set the header info content-type to text/plain. Check this page to see how it's done in PHP: http://www.jonasjohn.de/snippets/php/headers.htm

Bunu yalnızca html veya JS ile yapmanın bir yolu yoktur. Sayfayı oluşturmak için bazı sunucu tarafı diline ihtiyacınız olacak. Tabii ki, web sunucusundan gelen verileri, AJAX olarak bilinen bir xmlhttprequest aracılığıyla js'ye almak mümkündür.

3
katma
@felipetadeo: sorun değil. Yardımcı olduğuma sevindim.
katma yazar Bas Slagter, kaynak
Tam olarak ne için gittiğimi. Bir iFrame'de safari üzerindeki sözdizimi ile rengin kalmaması bir utanç. Baszz, teşekkürler!
katma yazar Philll_t, kaynak

Hayır. HTML'yi görüntülenecek metne dönüştürmek için bir araca ihtiyacınız var.

0
katma