Uygulamanın mobil sürümüne geçişten sonra ilk yüklemede yanlış düzen kullanılmıştır

2 uygulama düzenim var: application.html.haml ve application.mobile.haml. Ancak mobil cihazdan mobil olmayan sürüme geçtiğimde, mobil yerleşim hala ilk yük için kullanılıyor. Firebug konsolunda, mobil olmayan görünümün uygun şekilde döndüğünü görüyorum, ancak tarayıcı ve Firebug HTML sekmesi mobil düzeni gösterir. Ne olduğuna dair bir fikrin var mı? Yenilemeden sonra sorun yok.

0
ezoterik tahmin: her yük arasındaki önbelleği temizle.
katma yazar Dominic Goulet, kaynak
Bizim için bir bağlantın var mı, yoksa ezoterik bir tahmin.
katma yazar topek, kaynak

2 cevap

Sorun jQuery Mobile tarafından neden olduğu ortaya çıktı.

I found the answer here: http://jquerymobile.com/demos/1.0a3/docs/pages/docs-pages.html

JQuery Mobile, tam html döndürülmüş olsa da, jQuery Mobile sadece sayfa bölümünü değiştirir, bu nedenle, tam sayfa yeniden yükleme yapmaz.

Dokümanlardaki anahtar bölüm: "Ajax ile yüklenen bir mobil sayfadan çok sayıda dahili sayfa içeren bir sayfaya bağlantı oluşturuyorsanız, bağlantıya bir rel =" external "veya data-ajax =" false "eklemeniz gerektiğini unutmayın. URL'de Ajax hashını temizlemek için bir sayfanın tamamının yeniden yükleneceği çerçeve. Bu çok önemlidir çünkü Ajax sayfaları Ajax geçmişini izlemek için hash (#) kullanır, çoklu dahili sayfalar dahili sayfaları belirtmek için hashı kullanır. çatışmalar.

0
katma

Son zamanlarda benzer bir problemle karşılaştım.

Benim durumumda, Rails4'ün turbolinksi acı çekti. jQuery Mobile gibi, turbolinler de, site içi bağlantı tıklandığında html'nin baş kısmını güncellemeden yalnızca tam sayfanın gövde bölümünü güncelleştirir. Uygulama.js'mdeki turbolinks için gerekli satırı kaldırdım ve sorun ortadan kalktı.

0
katma