HTML Input Her iki kutuyu da kontrol ederim, sonra"> HTML Input Her iki kutuyu da kontrol ederim, sonra"> HTML Input Her iki kutuyu da kontrol ederim, sonra" />

Bir UpdatePanel göndermek, onay kutusunu farklı bir UpdatePanel'de temizler mi?

Bir güncelleme panelinde iki onay kutusu var. Biri bir ASP.NET CheckBox kontrolüdür, diğeri sadece bir HTML <input> öğesidir. Farklı güncelleme panelinde bir düğme var.

İşte sayfanın ilgili kısmı:


    
        <input type="checkbox" id="check1" name="check1" />HTML Input

Her iki kutuyu da kontrol ederim, sonra butona tıklıyorum. Gördüğüm şey, onay işaretinin sadece HTML’den silinmesidir, ancak CheckBox denetimi için onay işareti hala mevcuttur.

Niye ya? İlk güncelleme panelinde hiçbir şey 'inin değişeceğini düşünürdüm çünkü ikinci güncelleme panelinin kısmi bir geri gönderimini yapıyorum.

İki onay kutusunu güncelleme panelinden çıkarırsam, her ikisi de onay işaretlerini saklar (beklediğim gibi).

1
Mitchel Sellers cevap veriyor. CheckBox kontrolünün giriş elemanından farklı davrandığına şaşmamalıyım diye eklemeliyim (her ikisi de giriş elemanı olarak işlenmesine rağmen). Sayfa, sayfa ömrü boyunca her defasında varsayılan değerlerinden başlayacaktır, ancak CheckBox, LoadPostData yönteminde yayınlanan değeri geri yükleyecektir.
katma yazar Tim Goodman, kaynak

1 cevap

Benim tahminim, güncelleme panellerinizin SADECE aslında kullanılan güncelleme panelinin güncellenmesi için yapılandırılması gerektiğidir. UpdatePanel2 güncellendiğinde, her iki panel de güncellenir. UpdatePanel1'de UpdateMode = "Conditional" özelliğini ayarladığınız sürece, istediğiniz etkiyi elde edeceğinize inanıyorum.

Bu MSDN Dokümantasyonunu Güncelleme Modunda özellik.

2
katma
Bu açıklıyor, teşekkürler. UpdateMode = "Conditional" den aldığınız davranışın varsayılan olduğunu sanıyordum, ama değil.
katma yazar Tim Goodman, kaynak