Bir gem için sürekli entegrasyon?

Şu anda bir ray motoru geliştirme sürecindeyim. Özel bir gitte saklanır.

Motoru kullanan bir "test" uygulamasına sahibim. Gem dosyasında, geminin kaynağı için git deposuna işaret ediyorum. Bunun arkasındaki mantık, projedeki tek geliştiricisiyim, ama test etmeme yardımcı olan bazı insanlar var ve bu insanlara her gün çalışmamın en son versiyonuyla birlikte sunmam gerekiyor.

Her gece, 3AM'de söyleyeyim, test uygulamamın geminin en son versiyonunu getirerek güncellememi yapmam gerektiğini söyleyebilirim.

Bununla ilgili iki sorum var:

  1. "otomatizm" (cron işi?) capistrano dağıtımı yapmak ne iş yapar? Yoksa bakmam gereken daha spesifik bir şey var mı?
  2. Gem versiyonumu her gün arttırmalıyım, bu yüzden test uygulamamın daha yeni bir sürüm olduğunu biliyor ya da sürümün ne olduğu fark etmeksizin hergün git'ten çekebilir mi?

Şu an için ne yapıyorum:

  1. Gem sürümünü git deposunda artırıyorum.
  2. Capistrano kullanarak, uygulamayı her gece el ile yeniden dağıtıyorum.

Teşekkürler!

1

1 cevap

Kullanmayı tercih ederim:

  • dağıtım sürecinizin test etmek için ne kadar başarılı olduğunu bilmesi için değişen bir ' test ' etiketi ('eski testini sil olarak değiştir) etiketi için, o veriyi test etmek için ilgili taahhütte yeni bir tane yapın ve ardından git ve git push --tags komutlarını ve ardından etiketleri yayınlamak için .)

  • Sırasıyla
  • git notu işleminizin test edilmek için taahhütte bulunması gereken herhangi bir bilgiyi eklemek için.

1
katma
Bana orada ne söylediğini anlamıyorum. Soruyu yazdığımdan beri kurulumumu biraz geliştirdim: Artık her gece "cap deploy" yapan bir cron işi var, bu yüzden artık depodaki gem versiyonunu arttırma sorunu. 'Test' etiketi ve git notaları kullanmama ne yardımcı olur?
katma yazar Dominic Goulet, kaynak
Tamam, ama asıl sorum, git ve her gece git deposunda bulunanları nasıl dağıtacağımızdı.
katma yazar Dominic Goulet, kaynak
evet bahşiş için teşekkür ederim!
katma yazar Dominic Goulet, kaynak
@DominicGoulet: Cevabım, belirli bir taahhüdün (her bir geceye erişiminiz ne olursa olsun) yerine dağıtılması ve bir dosyadan çıkarmaya çalışmak yerine bu işleme bağlı notların mücevher versiyonunu almaktı.
katma yazar VonC, kaynak
@DominicGoulet: Cron işinin yeterli olması gerektiğine inanıyorum. Sadece varolan işleri değiştirmeden ek bilgi ekleme yollarını işaret ediyordum.
katma yazar VonC, kaynak