MediaPlayer Hazırlığı HTTP akışı üzerinden uzak bir URL'den oynatılmak için başarısız oldu

Uzaktan barındırılan bir mp3 dosyasını çalmak istiyorum. Bu bağlantıda gösterilen yolu http://developer.android.com/ kılavuzu/konular/medya/mediaplayer.html , hatayı alıyorum:

java.io.IOException: Hatalı hazırlanın: status = 0x1

Web üzerinden arama yaptıktan sonra bu bağlantıda bir alternatif buldum http://blog.pocketjourney.com/2008/04/04/tutorial-custom-media-streaming-for-androids-mediaplayer/ , hangisi de iyi çalışmıyor. Ses dosyasını akış yoluyla indirir ve geçici bir .dat dosyası oluşturur. Dosyanın başka bir artırımı her yüklendiğinde, MediaPlayer'ın getirilen yeni verileri MediaPlayer'a ayarlamak için durdurulması gerekir. Süreç sesi çalar, ancak bu arada bazı küçük duraklamalar geçer. Bu duraklamalara sahip olmak yeterli, çünkü henüz yeterli veri indirilmiyor, ancak oynatıcının her yeni veri alındığında duraklatılması iyi değil.

Yani sorum şu: uzak bir ses dosyasını çalmanın başka bir yolu var mı? Neden "hazırlanamadı" hatası oluşuyor? Bazı mp3 dosyalarında olduğunu fark ettim, ama diğerleri ile değil. MediaPlayer sınıfı için bir çeşit yanlış biçimlendirilmiş mp3 var mı (ve bunu düzeltmenin bir yolu)?

Örnek: http://1cd.palco.fm/a /c/4/5/bandainovation-so-hoje.mp3 . Bu mp3 ile hatayı alıyorsunuz, ancak diğer oyuncularla oynayabilirsiniz (örneğin Banshee veya Windows Media Player).

şimdiden çok teşekkürler

1
Bu iyi bir soru!
katma yazar flopes, kaynak
Bu problemi oldukça uzun bir süredir çözmeye çalışıyorum ... Umarım, en azından bazı mp3 ses dosyalarının iyi çalıştığı için dosyada neyin yanlış olduğunu söylerim. Belki de yanlış biçimlendirilmiş bir mp3 üstbilgisini veya böyle bir şeyi düzeltmenin bir yolu ...
katma yazar Alesqui, kaynak

1 cevap

AndroidManifest.xml dosyanıza özel bir izin eklemeniz ve uygulamanızı İnternet'i kullanmasına izin vermeniz gerektiğini düşünüyorum.


Ayrıca, bir veri bağlantınız olduğundan emin olun (Samsung Galaxy Ace cihazımda test ettim, kablosuz özelliği etkinleştirildiğinde aynı istisna gerçekleşir).

0
katma
Dürüst olmak gerekirse, Android 2.2'nin altındaki her şey muhtemelen tutarlı bir şekilde çalışmayacaktır.
katma yazar StackOverflowed, kaynak
Durumda değil. Bu izni zaten belirledim. App tüm şarkılar için Android 2.3 sorunsuz çalışır, ancak bazı şarkılar 2,1 üzerinde çalışmıyor.
katma yazar Alesqui, kaynak