Mobil uygulama ile sık iletişim kurmak için XMPP kullanma

Üzerinde çalıştığım bir mobil uygulama, uygulamanın (diğer kullanıcılardan) gösterilmesi için gerçek zamanlı (veya çok yakın) şeyler dahil olmak üzere sunucunun kısa bir süre boyunca sık sık iletişim kurmasını gerektirir.

Bir iOS ve Android uygulaması olacak.

C2DM'yi araştırıyordum ve bu sayfada http://code.google.com/android/c2dm /quotas.html , "XMPP'yi veya mesaj alışverişinde bulunmak için kendi protokolünüzü" düşünmenizi önerir.

Sunucuyla uygulama arasında iletişim kurmak istediğim şey, XMPP'nin normal sohbet rulosuna kolayca düşmüyor, bunu gerçekten uygulamaktan nasıl vazgeçersiniz?

Sunucu ve mobil uygulama dilleri için uygun XMPP kitaplıklarının seçilmesi ve ardından özel bir sunucu (ve istemci tarafı) oluşturulması durumu mu? Bu telefondaki bataryayı boşaltmaz mı? RESTful bir mimari üzerinden yapılabilir mi?

(Eğer yardımcı olursa, sunucu için şu anda karar verilemez - yüksek oranda ölçeklenebilir olması gerekmiyor).

1

1 cevap

İletişim kurmak istediğiniz şey xml olarak kolayca temsil edilebilir ve çok büyük değilse, XMPP ile kolayca yapılabilir. XMPP çok genişletilebilir. İstemci tarafını (beklenen) yazmanız ve birçok kullanılabilir sunucudan birini kullanmanız gerekecektir. Sunucuda özelleştirme genellikle bir bileşenin (genel ve teknik özellikler tarafından desteklenen) veya bir çeşit eklentinin (sunucuya özel olması) yazılması anlamına gelir, ancak daha fazla bilgi olmadan bunun gerekip gerekmediğini size söyleyemedim.

En yaygın kullanım olsa da, sadece sohbet uygulamalarından çok daha fazlası için kullanılır. Hemen hemen her metin tabanlı anlık mesajlaşma (diğerlerinin yanı sıra) ele alınabilir. Çok çeşitli işlevleri desteklemek için çok sayıda temel protokole uzantılar vardır. .

2
katma
Ek olarak, özellikle pil ömrü söz konusu olduğunda, boş bir TCP bağlantısının önemli bir etkisi yoktur. Bazı yararlı bilgiler için bkz. xmpp.org/extensions/xep-0286.html (don Bu belgenin 'ertelenmiş' haliyle ertelenmeyecek - sadece yazarın bir güncellemesinden kaynaklanacak, bilgi hala geçerli olacaktır.
katma yazar MattJ, kaynak