Tüm grafiği yeniden çizmeden efsaneyi veya ekseni değiştirmenin bir yolu var mı?

Bazen bir efsaneyi arsa üzerinde belirli bir yere yerleştireceğim, en başa diyelim, ve bunun arsanın önemli bir bölümünü kapsadığını göreceğim. Önce diğer tüm komutları çalıştırmak zorunda kalmadan, üst kat ya da başka bir yere geçebilmemin bir yolu var mı? Bazen eksenlerle aynı problemi yaşıyorum, bir kelimeyi yanlış yazdım ve sonra tüm komutları tekrar vermem gerekiyor.

Sonunda her şeyi bir R betiğine yerleştiriyorum, bu da problemin azaldığı anlamına geliyor, ancak bazen konsolu bir şeyi hızlı bir şekilde test etmek istiyorum. Lütfen bana bunu yapan temel bir komutu gözden kaçırdığımı söyle.

1
Hiçbir şeyi göz ardı ettiğini sanmıyorum. Izgara grafiklerinde çalıştıysanız anında prensipte değişiklik yapabilir ya da anında öğeleri silebilirsiniz, ancak pratikte R ile etkileşime girme şeklinizi değiştirmekten daha iyi olacaksınız. Üzgünüm.
katma yazar Ben Bolker, kaynak
AşağıdaGabrielFlorit tarafından önerildiği gibi: R kodunun kısmi veya bütün komut dosyalarını/parçalarını çalıştırmanızı kolaylaştıran bir arayüz seçin. Bunlar, Windows ve MacOS'ta yerleşik komut dosyası düzenleyicilerinden (her ikisi de işlevsel, MacOS'taki biraz daha dolgun özellikli); Notepad ++, RStudio, Tinn-R (şimdi biraz paslanmış) gibi arayüzlere; vim ve Emacs gibi tam özellikli düzenleme ortamlarına; Eclipse gibi arayüzleri geliştirmek.
katma yazar Ben Bolker, kaynak
Teşekkürler, R ile etkileşime girdiğimde neleri değiştirmem gerektiği konusunda herhangi bir öneriniz var mı? Umarım, diğer bazı yeni kullanıcılara da yardımcı olabilir.
katma yazar thequerist, kaynak

2 cevap

Böyle bir şey yok, ama doğru yoldasın - bir senaryo kesinlikle gitmenin yolu. Ayrıca ücretsiz bir R IDE olan R Studio , bir tane komut dosyası, bir tane konsol için birkaç ekran sağlayan ücretsiz bir R IDE öneririm. , arsalarınız için bir tane - harika! Scriptlerle çalışmayı geleneksel R konsolu ile etkileşim kurmak kadar kolaylaştırır.

2
katma

Gabriel'in dediği gibi bir senaryo en iyi yoldur. Ancak, aşağıdaki bağlantı size yardımcı olabilir:

Yayın için Inkscape'i Kullanma -R Grafiklerinde -edit Etiketleri

1
katma