Rasgele bir dosya türü için OS ile bir dosya küçük resmi kaydetme

Dosyamın (muhtemelen ikili dosyada da yer alıyor) bir tomurcuğunu gösterecek dosyamın (ikili) üstüne bazı içerik ekleyebileceğim bir yol var mı? Alternatif olarak, OS/dosya tarayıcısı için dosyalara küçük resimleri eşleyecek bazı gizli dosya veya dizin oluşturmak mümkün mü?

Ben şimdilik sadece * nix ile ilgileniyorum. Ayrıca, bir minik resmin nasıl oluşturulacağını sormuyorum, küçük resminin nasıl ilişkilendirileceğini (veya filebrowser'ın dosyadan okumasını), Gnome veya KDE veya MAcOS'un altında sormayı istiyorum.

Merak ediyorsanız, HDF5 formatında çok büyük 3D bilimsel veri setleri ile çalışıyorum. Veri setleri GERÇEKTEN büyüktür ve FOREVER'i üretmek, araştırmak ve işlemek için alır ve bunlardan tonları vardır. Dosya tarayıcısında, kullanıcının (ben ve başkalarının) önizleme yapmasına izin veren küçük resimlerle, göz atmak çok kolay olurdu. HDF5, bir resmin veya xml dosyasının saklanabileceği dosyanın başında bir "kullanıcı bloğu" alanı sağlar. Yine, küçük resim oluşturabilirim, dosya tarayıcısının nerede olduğunu söylemenin bir yoluna ihtiyacım var. küçük resmi göstermelidir.

Teşekkürler

0

1 cevap

Her masaüstü ortamının dosya yöneticisi için bir eklenti yazmanız gerekir.

For GNOME, Nautilus is the assumed file manager. There are tons of previewers/thumbnailers available, so you can dissect one. Here's a simple MP3 cover art thumbnailer written in Python: https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=114098

KDE ve Mac OS için olduğu gibi, emin değilim. KDE, küçük resimlere geldiğinde GNOME'a benzer olmalıdır, ancak Mac OS, bilgi birikimimin kapsamı dışındadır. Başka bir kod eklemelisin, varsayalım.

0
katma