Tuval temizleTüm satırlarımı silme

Bir tuvalde çizgileri silmek ve yeniden çizmek için clearRect kullanıyorum ancak ara sıra çizgiler kalacak. Nerede yanlış gittiğimi bilmiyorum. Burada bir demo yükledim. Bu, sorunun bir ekran görüntüsüdür:

http://zackseuberling.com/screenshots/screen_shot_2011-10-27_at_11.19.29 _am_bd26.png

Bu gibi çok katmanlı bir dizi çizmek için satırları geçiyorum

  all_curves = [
      ['down_right',
          [255, 250, 100, 40]
      ],
      ['right_down',
          [355, 290, 330, 245]
      ]
  ]

"down_right", vb., eğri yoludur ve tam sayı dizisi, eğrilerin x, y, uzunluğu ve yüksekliğidir.

satırları çizen kod budur

  for(each_line in all_curves){
      mask_draw(this, all_curves[each_line][0], all_curves[each_line][1][0], all_curves[each_line][1][1], all_curves[each_line][1][2], all_curves[each_line][1][3]);
  }
0
Bazı kod parçacıkları ekledim, ancak tüm çizim bir çizim nesnesine sarılmış. her şey burada bulabilirsiniz: rumors-studio.com/test/küreler-of-Influence_Stack_2/js/hat ve zwnj; JS
katma yazar zack, kaynak
vay, çok teşekkür ederim. Büyük siyah dikdörtgeni çiziyordum ve sonra çizgilerin üzerine çizilirse, netRect onları sileceğini düşünerek clearRect'i kullanıyordum. ne yazık ki, böyle olmadı.
katma yazar zack, kaynak
Lütfen kaynak kodunu verin, böylece yanlış yaptığınızı bilebilirim.
katma yazar Aadit M Shah, kaynak
Tamam, kaynak kodunuzu gördüm ve anladığım kadarıyla 4 ayrı tuval elemanı kullanıyorsunuz - biri mobil cihazlar için (pembe), biri arabirim cihazları (yeşil), biri kişisel cihazlar (mavi) ve biri için Belirli bir cihaz tıklandığında ve açılır pencere belirdiğinde (gri) maske. Bir aygıt tıklatıldığında, ilk üç tuval öğesi siyah olarak yeniden çizilir ve maske, aygıtın üst tarafındaki yolu gösterir. Şimdi, ekran görüntüsünden ekstra maske yollarının çizildiğini görebiliyorum. Bunun jQuery olaylarını ve çoklu tuval öğelerini kullanması olduğunu düşünüyorum. Bu çizgiler boyunca.
katma yazar Aadit M Shah, kaynak
Yerel bir web sayfası oluşturmaya, sorunlarınızı çözmeye ve sonuçları sizin için yüklemeye çalışacağım. Ancak, bugün biraz meşgulüm biraz zaman alabilir.
katma yazar Aadit M Shah, kaynak

1 cevap

Kodunuzu yeniden yazdım ve düzgün çalıştığına inanıyorum. Benim düşüncemdeki problem, çoklu tuval elemanlarını kullanmak ve CSS kullanarak üst üste koymaktı. zip arşivi MediaFire , buradan indirebilirsiniz. index.html dosyasında yalnızca değişiklik yaptım ve JS klasöründe yeni bir stack.js dosyası oluşturdum. Herhangi bir sorunuz varsa, bana sormaya çekinmeyin. Bu yardımcı olur umarım.

0
katma