Flex'te, veri kılavuzunu manuel olarak yeniden boyutlandırmak için sütun genişliklerini makul şekilde nasıl saklayabilirim?

Bir datagrid'i el ile yeniden boyutlandırdığınızda (kod ile değil), son sütunun en genişliğini koruduğu görülür. Daha da kötüsü, ne zaman uzatırsanız ve büyük ölçüde küçülttüğünüzde, diğer sütunlar soldurulabilir. İşte mükemmel bir örnek:

Datagrid Example

İdeal çözüm, genişliği eşit ya da metnin uzunluğuna orantılı olarak dağıtır. Ek olarak, gerekli olmadığında metni kaplamadan kaçınmanız gerekir. Şimdi, yukarıdaki örnekte 0,5 olarak genişliğin ayarlanması sorunu ortadan kaldırıyor gibi görünüyor, ancak tamamen engellemiyor.

Bunu çözmek için iyi cilalanmış, özel datagrids varsa bilmek isterim. Bir çözüm bulmaya çalışmaktan, mevcut tek çözümün daha ad hoc olduğundan şüpheleniyorum.

0

1 cevap

Bu problemden kaçınmanın iki yolunu biliyorum.

1) Sütunu (kurallarla ayrılmış HBox ) ve öğe oluşturucunun düzenini tekrarlayan üstbilgiyi simüle eden özel öğe oluşturucu ile Liste 'yi kullanın. Çok zarif çözümler değil, ancak yeniden boyutlandırma oldukça öngörülebilir. Ayrıca kolayca sıralama özelliği ekleyebilirsiniz (üstbilgiye düğmeleri ekleyerek), ancak burada sütun yeniden boyutlandırmanın mümkün olup olmadığından emin değilim.

2) SDK 4.x'ten s: DataGrid kıvılcımı kullanın. Böyle bir yeniden boyutlandırma problemine sahip değil AFAIK.

1
katma