sayfalar ... oturum değişkenleri veya birçok statik sayfa

Birçok haber makalesi içeren bir web sitem var. Veritabanında, her makalede, kullanıcının makalenin yanında görüntülenen "etiketler" adı verilmiştir. Kullanıcı etikete tıkladığında, bu etiketi içeren diğer makalelerin listesine yönlendirilir.

Yeni oluşturulan her etiket için ayrı bir HTML sayfası oluşturmalı mıyım, yoksa tek bir sayfa oluşturmalı ve içeriği oturum değişkenlerini kullanarak hangi etiketi tıkladığını temel alarak içeriği değiştirmeliyim ????

Açıkça görülüyor ki, sayfaları her zaman güncelleyeceğim çünkü her eşleşme etiketi ile yeni bir makale yüklüyor

0
Her iki yöntemin de işe yarayabileceğini söyleyebilirim ... Hangisinin daha kolay olduğunu bilmek istiyorum ...
katma yazar Timtam, kaynak

3 cevap

Kesinlikle oturum verilerini kullanmamalısınız. Bu, kalıcı olması gereken veriler içindir, ancak kullanıcı bazında ayarlanır. İstek başı veriler için kullanmak, yalnızca yer imi ayrıştırma ve yarış koşullarını getirecektir.

Her etiket için ayrı bir URI almalısınız. Dinamik olarak oluşturulmuş içerik (sorgu dizgisi yoluyla) veya sunucu tarafı kodunuzdaki URI'yi ayrıştırma (örneğin, bir çerçeve) (örneğin, son kullanıcı perspektifinden) önemli değildir (ör. Dansçı , bunu sizin için halledecektir)) veya oluşturulmuş statik sayfalar kullanırsanız.

Statik sayfalar, önbelleğe almayı ve çok yüksek trafik sistemlerinde daha iyi performans vermeyi kolaylaştırır, ancak içerik değiştiğinde sitenin büyük bölümlerinin yeniden oluşturulmasını gerektirir. Sunucu tarafı önbelleğe alma kullanarak benzer performans iyileştirmeleri elde edebilirsiniz (ör. memcached aracılığıyla).

Dinamik sayfalar genellikle uygulamak için daha basittir.

1
katma
Veritabanınızda bir etiket tablonuz ve etiketlerle makaleleri eşleştiren çoktan çoğa köprüleme tablosu var. Ardından, etiketlerin üzerine gelin ve köprüyle bir araya getirerek aldığınız makalelerin listesini kullanarak istediğiniz her sayfa için bir sayfa oluşturun (istediğiniz sıraya göre sıralanır). Statik dosyalar ile çalışıyorsanız, onu bir dosyaya verin. Dinamik olarak çalışıyorsanız, yalnızca bir etiket dizini sayfası istendiğinde oluşturun (ve etiket DB'de değilse 404).
katma yazar Quentin, kaynak
Alternatif olarak… kendi başınızı sıfırlamak yerine etiketleri uygulayan mevcut bir CMS'yi kullanın.
katma yazar Quentin, kaynak
Bu, yeni bir etiket her eklendiğinde yeni bir html sayfası otomatik olarak oluşturmak zorunda kalacağım anlamına geliyor ... Bunu nasıl yapacağımı bilmiyorum ... herhangi bir ipucu?
katma yazar Timtam, kaynak
Ah teşekkürler ! s
katma yazar Timtam, kaynak
Bunun için çok geç bir şey var ... ... isterse wordpress ya da bir şey kullansaydım .. ama herşeyi temelden sıfırdan inşa ettim.
katma yazar Timtam, kaynak

WordPress'e benzer belirli bir etiketi içeren tüm makalelerin başlık ve küçük açıklamalarını içeren bir giriş sayfası oluşturmanızı öneririm.

Örneğin, burada jQuery etiketinin sayfası listeleniyor:

0
katma
@Timtam: Evet, benzer bir fasionda bir liste sayfası oluşturmalısınız, çok daha kolay ve fazla yük olmadan :)
katma yazar Sarfraz, kaynak
Bu iyi bir fikir ... Bu etiket sayfalarının oluşturulmasıyla ilgili endişelerim var, çünkü çok fazla etiketim olacak.
katma yazar Timtam, kaynak

Bir sayfa oluşturur ve URL'yi yeniden yazar, böylece etiket sayfasını buna benzer bir şekilde referanslandırırdım

Tag element == New

tagpage.aspx 

http://www.yourwebsite.com/New.aspx

Bu, içeriğin güncellenmesi için bir sayfaya sahip olmanızı sağlar, ancak her sayfanın Google.com tarafından dizine eklenmesini sağlar.

Hangi dili kullandığınızdan emin değilim ama URL yeniden yazmayı arardım

here's a link for rewriting in apache: http://httpd.apache.org/docs/2.0/misc/rewriteguide.html

here's a link for rewriting in asp.net: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms972974.aspx

0
katma
@Timtam evet, ancak onunla ilgili herhangi bir deneyimim yok, bu yüzden üzerinde biraz araştırma yapmak zorunda kalacaksınız. Burada, htl ifadesine dayalı url'nizi yeniden yazmak için .htaccess'in kullanıldığı bir sayfaya hızlı bir bağlantı var. corz.org/serv/tricks/htaccess2.php
katma yazar CBRRacer, kaynak
bunu php'de yapabilir misin?
katma yazar Timtam, kaynak