Android ekran klavyesi ve B4A

Ekran klavyesi (osk) hakkında merak ediyorum.

Portre modundayken, ekranın alt kısmında osk görünür ve sadece uygulamamın alt kısmını kaplar. Bu ideal çünkü uygulamanın üst kısmında bulunan metin kutumu görebiliyorsunuz. Ancak yönlendirme yatay olarak değiştirildiğinde, osk tüm metin alanını kendi metin alanıyla kaplar (metin kutumu gizler).

Bu osk metin alanı sadece manzara modunda gösterilir. Ösk, tüm Android'lerde böyle mi davranır, yoksa Samsung Tab 7'ye mi özgüdür?

Osk'un manzara modunda kendi metin kutusunu görüntülemesini engellemenin bir yolu var mı? Eğer değilse, kendi osk'imi tasarlamalıyım. Kendi osk'imi tasarlarsam, Android'in otomatik tamamlanma özelliğini B4A üzerinden kullanabilir miyim?

AutoCompleteEditText'i denedim ancak Android otomatik tamamlamasının, ihtiyacım olana daha yakın olduğu şekilde çalışmaz.

Herhangi bir öneri?

Yardımın için teşekkürler,

Bob Gately

0

2 cevap

Daha iyi cevap. Tam ekran klavyesini devre dışı bırakmak için yansıma kütüphanesini kullanabilirsiniz:

Dim r As Reflector
r.Target = EditText1
r.RunMethod2("setImeOptions", 268435456, "java.lang.int") 'IME_FLAG_NO_EXTRACT_UI constant
2
katma
Aha! Henüz Reflection kütüphanesine bakmadım. Kod örneği için teşekkür ederim - bunu deneyeceğim.
katma yazar Bob G, kaynak
Yansıma kodu örneği, mükemmel çözümdür. Artık ekran klavyesi sadece klavyeyi (ve otomatik tamamlama) gösterir ve uygulamamın geri kalanını örtmez. Artık klavyeyi ve otomatik tamamlamayı yeniden oluşturmak zorunda değilim. Yansımalar hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyeceğim. Çok teşekkürler!
katma yazar Bob G, kaynak

Bu, tüm Android'lerin manzaradayken varsayılan davranışıdır. Özel klavye uygulamalarının bu bağlantısını görmek isteyebilirsiniz:

0
katma
Hızlı cevabınız için teşekkürler Erel. Özel klavyelerin bağlantısına zaten baktım ve örnekleri kendi klavyemi oluşturmak için bir başlangıç ​​noktası olarak görebiliyordum. Kendi klavyemi oluşturursam, Android klavyesine benzer bir şekilde otomatik tamamlamayı sağlamaya devam edeceğim. B4A'dan otomatik tamamlama kütüphanesine erişmenin bir yolu var mı?
katma yazar Bob G, kaynak
Not: Başka bir Android programlama uygulaması ile oynamaktayım ve ekran klavyesiyle ilişkili metin alanı manzara modunda gösterilmiyor - sadece klavye görünür ve test uygulaması ekranın üst yarısında hala görülebilir. Tahminim, uygulamanın tarayıcıda (HTML5) çalıştırılmasıdır.
katma yazar Bob G, kaynak