Ms access 2000'de bağlantılı tablo için yolu değiştirmek istiyorum

ORACLE'da birçok tabloyla zaten bağlantılı olan MS ACCESS DB var. Buna ORACLE farklı sunucusundan birkaç tane daha masa eklemek istiyorum.

Problem is if i connect to the server through MS ACCESS and try to import using linked table manager i could not find my schema or user in that list of tables

This Link tables dialog even from Get External data->Link Tables gives me only system tables like (CTXSYS,DMSYS,XDB etc....).

Masalarımdan hiçbirini bulamadım mı? Buna erişimim olmayacak mıyım?

Bunu nasıl başarabilirim? doğru sunucuya bağlansam bile neden tablo şemalarım listelenmiyor?

0
ah !. Ben de bunu yayınlayacağım. Bunu düzeltmek için biraz yardıma ihtiyacım var. Ben bu şeyleri programlayarak çözülebilirim.
katma yazar shanmugamgsn, kaynak

1 cevap

Bağlantılı Tablo Yöneticisi'nin Access 2000'de nasıl çalıştığını hatırlamıyorum, bu yüzden burada temel olabilir. Ancak, Access 2003'te, Bağlantılı Tablo Yöneticisi, varolan tablo bağlantıları için bağlantıları değiştirmeme izin verir, ancak yeni bağlantılar oluşturma seçeneği sunmaz. (en azından bulabileceğim bir seçenek değil)

IOW, aynı kaynak tablo farklı bir sunucuda varsa, bu tablo için varolan bir bağlantıyı yeni sunucuya işaret edecek şekilde Bağlantılı Tablo Yöneticisi'ni kullanabilirdim. Ancak, kaynak tabloya mevcut bir bağlantı olmadan, bir tane oluşturmak için Bağlantılı Tablo Yöneticisi'ni kullanamıyorum.

For that purpose, I go to Access' main menu and choose File -> Get External Data -> Link Tables, choose "ODBC Databases()" from the "Files of Type" box on the Link dialog, then choose the DSN for the server which houses the tables I want linked. IIRC, you should have a similar option with Access 2000.

Bağlantılarınızı oluşturmak için VBA kodunu da kullanabilirsiniz. TransferDatabase Yöntemi bölümüne bakın.

1
katma
O zaman beni güldürmüş olabilirsin. Birkaç yıl içinde Oracle'a ODBC bağlantılarını kullanmadım, ancak Access'ten benim için iyi çalışan SQL Server veya PostGreSQL'e ODBC bağlantılarına benzediğini hatırlattım. Önerebileceğim en iyi şey, Oracle sunucusu için DSN'nizin özelliklerini iki kez kontrol etmektir. Belki de Oracle tarafında bir şey bulabilir ve neden beklediğinizi göstermediğinizi açıklayabilirsiniz.
katma yazar HansUp, kaynak
ODBC bağlantılarınızda neler olup bittiğini size söyleyebildiğini görmek için Oracle DBA'nıza danışın. Bağlantınız yanlış kullanıcı kimlik bilgilerini kullanıyorsa bir hata iletisi alır gibi görünüyor. Bu yüzden belki de kullanıcının beklediğiniz şema nesnelerine erişimi yoktur.
katma yazar HansUp, kaynak
Ve başka bir uzun atış ... Oracle için farklı ODBC sürücüleri var. Microsoft bir tane sağlar; ve Oracle bir tane daha sağlar. Belki de sürücüleri değiştirmek bunu düzeltir.
katma yazar HansUp, kaynak
Şemalarınız kullanıcı tablolarını içermediğinden, belirtileriniz bana geliyor. Bunun doğru olup olmadığı, bunun bir MS Access sorunu olduğunu düşünmüyorum. En iyi tahminim, Oracle tarafında bunu çözmeniz gerekiyor ve size orada yardım edemem.
katma yazar HansUp, kaynak
Teşekkürler HansUp. Ama Dış Veri Al> Bağlantı Tabloları'nı da denedim. ama benim için de çalışmıyor. Kullanıcı/şema tablolarımı tek başıma bulamadım ...
katma yazar shanmugamgsn, kaynak
HansUp, bunun ne tür bir problem olduğunu tahmin ediyor musunuz?
katma yazar shanmugamgsn, kaynak
Üzgünüm Hansup zor olmak istemedim. Her şey yolunda yine doğru ve tekrar kontrol edeceğim
katma yazar shanmugamgsn, kaynak
HansUp Bu bağlantı tablosunun bana sadece SYSTABLES listesini sağladığını öğrendim. (CTXSYS, DMSYS, MDSYS vb.) .... ama herhangi bir kullanıcı tablosu bulamadım?
katma yazar shanmugamgsn, kaynak
tamam teşekkürler HansUp. Oracle DBA ekibiyle de görüşmeme izin verin.
katma yazar shanmugamgsn, kaynak