AdMob oyun içi reklamlar

En son AdMob SDK'm var. Bu etkinliği ekledikten sonra:


Aşağıdaki hatayı aldım: "Hata: Dize türleri izin verilmiyor" değerinde 'configChanges' 'klavye | keyboardHidden | orientation | screenLayout | uiMode | screenSize |  smallestScreenSize ')."

Bu destek forumunda bazı kazılar yaptıktan sonra, AdMob'un çalışması için Android 3.2 SDK'sını almam gerektiğini anladım.

ANCAK! Uygulamam Android 2.1 için hedeflendi (ve üzerinde). Bu yüzden, Android 3.2 için uygulamayı hedeflersek (yalnızca AdMob nedeniyle), benim uygulamayı yükleyen/çalıştıran Eclair/Froyo/Gingerbread çalışan telefonlarını engeller mi?

2
Admob için Android 3.2'ye ihtiyacınız var mı? Bunun doğru olduğunu düşünmüyorum.
katma yazar Che Jami, kaynak

2 cevap

Project.properties dosyanızı target = android-13 olarak ayarlayarak Android 3.2 SDK'sini almanıza ve "derlemesine" karşı olmanız gerekir. Uygulamalarınızı android: minSdkVersion = "7" ayarlayarak Android 2.1 ve üzeri sürümlerde çalıştırabilirsiniz.

3
katma
Sanırım geliştiricilere karşı karışıklıktan ödün ver. Ve, 2.1 emülatörü üzerinde çalışmıyor
katma yazar jebberwocky, kaynak
AdMob SDK, 3'ün minSdkVersion'una sahiptir, yani Android 1.5'e kadar test edilmiştir. Bu nedenle AdMob, kullanıcının SDK nedeniyle bir uyumluluk hatası almayacağını garanti eder. AdMob, yalnızca 3.2 veya daha üstü bir sürümle "derlemek" zorunda kalmanızı, böylece tabletlerde reklam sunmayı optimize etmenizi sağlar. Bunun sizin için tek anlamı, 2.1 tarafından desteklenmeyen herhangi bir Android sınıfını veya yöntemini kullanmama konusunda dikkatli olmanız gerektiğidir (bu tuzak için 3.2 SDK'ya karşı kod yazabilirsiniz).
katma yazar Eric Leichtenschlag, kaynak
Bunu anlıyorum, ancak AdMob SDK'nın Android 2.1 SDK'sı tarafından desteklenen bileşenleri kullandığı ve kullanıcının uyumluluk hatası almayacağı konusunda hangi garantiye sahibim?
katma yazar Alex L., kaynak

Bunun sizin için anlamı tek şey, hiç kullanmamaya dikkat etmeniz gerektiğidir.   2.1 tarafından desteklenmeyen Android sınıfları veya yöntemleri

Ve asla bilmeyeceğinizden ... uygulamanız binlerce cihazda çökecek ve nedenini bilecek birini bilecek.

AdMob, aşağıdaki gibi basit bir şey yapmak neredeyse imkansız hale getirir:

OS 2.2 ve daha yeni sürümlerini desteklemek istiyorum.

Bunu hemen hemen her şeyle yapabilirsin ... ama AdMob'u değil.

0
katma