Rails uygulamalarında, Salatalık .feature dosyalarını nasıl organize edersiniz?

Bu projeye geldiğimde JavaScript ve "js" gerektirmeyen "features/plain" ile çalışan "features/enhanced" de salatalık testleri vardı. Senaryo başına daha sonraki JavaScript gelişmesiyle, bu mantıklı değil. ve büyüttüğümüz ve büyüdüğümüz özellikler dosyalarının sayısı kadar, bu düzenli kalsaydı harika olurdu.

en iyi uygulama arazisinde

1) .feature dosyaları ne kadar olmalı? Her bir dar ve belirli 1 veya 2 "Senaryolar" ile tutmaya çalışıyorum.

2) bir klasör hangi dosya/klasör yapısında olmalı?   2a) Bir grup benzer özelliklere nasıl sahip olabilir?

0

2 cevap

1) Birkaç ay boyunca yaptıkları zaman, yakında sizin için en uygun olanı bulacaksınız. Tavsiyem onları küçük ish yapmalısın. Daha önceki özelliklerimizi genellikle daha küçük parçalara ayırdık, ancak bunları birleştirmeyi hiç bitirmedik. Arka planlar vb. Kullanmak için kullanışlıdır ...

2) Bununla büyük bir sorunumuz vardı ve yaşları bir şekilde başka bir şekilde yapıyorduk. Sonunda onları şirketimizin sağladığı hizmetler ile gruplandırdık. Örneğin. ödemeler, müşteri kaydı, stok yönetimi

Uygunsuz olarak, özellikler her zaman dünyanın hiyerarşik ağaç görünümüne uymaz. Bu nedenle, etiketlemenin liberal kullanımını sağlayın ve birincil gruplama özellikleriniz daha az önemlidir.

Bahçeyi denedin mi? Bir örnek var buradaki CI'mize yeni oluşturduk, senaryo setlerini bir araya getirmenize izin verir. Etiketler, sendikalar, kavşaklar vb. yapabilirsin ... buna değer :)

2
katma
çok teşekkürler. Her zaman "denetleyici" tabanlı bir organizasyona bağlı kalmaya hevesliyim. Bunun "özellikler" ile bozulduğuna katılıyorum.
katma yazar whatbird, kaynak

Bir senaryonun JavaScript ve JavaScript dışı sürümlerini bir arada tutardım, çünkü çok benzer olmalılar.

Özellik dosyasındaki 8'den fazla senaryodan herhangi biri muhtemelen çok fazladır.

Yararlı bir yaklaşım, yüksek seviyeli özellikleri (bazen destanları veya temaları çağırır) temsil eden bir klasöre sahip olmak ve bu klasörlerin içindeki özellik dosyalarını, davranışın farklı yönleri için ayırmaktır.

Örneğin, ayrı dosya özelliklerine sahip bir fotoğraf, ofis konumu, iş başlığı vb. İçin senaryolar içeren bir "Çalışan Dizini" özelliğiniz olabilir.

Uygulamanızın boyutuna ve karmaşıklığına bağlı olarak, bu klasörleri başka klasörlere gruplandırabilirsiniz.

(Yukarıdakilerin hiçbirinin Rails uygulamalarına özgü olmadığını unutmayın).

1
katma
teşekkürler, evet, js/non-js ayrımı bazı erken uygulamalardan kaynaklandı, ben onu atmaktan memnun olurum. daha fazla klasör!
katma yazar whatbird, kaynak