Emacs ile nasıl hayat kurabilirim?

Emacs etkinliğini kaydetmek için bir paket var mı?

Verimli etkinliğimi kabuk ve tarayıcı geçmişi de dahil olmak üzere çeşitli araçlarla günlüğe kaydettiriyorum. Daha çok Emacs kullanıyorum, yaptığım şeyi takip etmek zor. Çünkü daha fazla personel, başka araçlara dokunmadan Emacs'te yapılır.

komut-günlüğü modu 'nun farkındayım. En son sürüm zaman damgası ve kaydetme yeteneğine sahiptir ancak üzerinde çalıştığım dosyayı kaydetmez. Belki bir başlangıç ​​noktası için iyi bir adaydır.

Ayrıca, org ile zaman geçirebileceğinizi de biliyorum. biçem . Onu kullanıyorum ama meslektaşlarımın ara verdiğinde yeni çalışmaya geçmeyi her zaman unutuyorum.

BTW, real Emacs ile giriş yaparak ilgilenmiyorum. Fazladan bir gadget veya giymek Emacs için bir yol aramıyorum. Kulağa ilginç geliyor ama şimdilik değil.

1
Org modu saati benim için yeterli. Bir noktada DONE olan normal görevlere ek olarak, "toplantılar" ile "tartışmalar" gibi "daimi" girdilerim de var, vb. Saatlemeyi de unuttuğumdan, saatlerin hızlı bir şekilde uyarlanması için bir kolaylık kütüphanesi yapıyorum github.com/dfeich/org-clock-convenience . Hala deneme ve işlevsellik ekliyorum.
katma yazar Ross, kaynak
@ yasushi-shoji Sonunda, yukarı akışları birleştirmek için tamamen uygun olurdum ama işlevselliği optimize etmek için biraz daha zamana ihtiyacım var. Değiştirmek/genişletmek istediğim bir dizi şey var.
katma yazar Ross, kaynak
Memento'dan ne haber? [1]: github.com/ehartc/memento
katma yazar ReneFroger, kaynak
@ReneFroger Ben memento Emacs ortamı altında yaptığım şeyleri kaydeder sanmıyorum. Emacs oturumunu kapattığın zaman, kendini, IIRC'ye kayıt ettirmeni sorar.
katma yazar garyjohn, kaynak
@dfeich Güzel eklenti. Kullanmaya çalışacağım. Akış yukarı ile birleştirmek için bakım? Bu kütüphaneyle bile, etkinliğimi otomatik olarak kaydetmez. Ama hala +1. Paylaşım için teşekkürler.
katma yazar garyjohn, kaynak

2 cevap

M-x açık dilli dosya

Emacs kılavuzuna bakın, düğüm Kontrol Listesi ve Elisp kılavuzu , node Kayıt Girişi .

Tüm klavye karakterlerini FILE adlı bir drible dosyasına yazmaya başlayın.   DOSYA sıfır ise, açık bir drible dosyasını kapatın.   Emacs çıktığında dosya kapanacak.

     

Yazdığınız TÜM karakterlerin kaydının farkında olun!   Bu, şifreler gibi hassas bilgileri içerebilir.

2
katma

Does WakaTime meet your need? https://wakatime.com/

Web sitelerinden:

Proje, dosya, şube, taahhüt, özellik, işletim sistemi, editör/IDE, dil vb. başına gerçek zamanlı metrikler alın.

2
katma
İhtiyacım olanı yaparsa, çevrimiçi bir hizmet tamamdır. WakaTime, tüm Emacs aktivitelerini hallediyor, sadece programlama yapıyor, değil mi?
katma yazar garyjohn, kaynak