Emacs paket içermiyor "paket"

En azından C otomatik tamamlama özelliğini eklemek istiyorum, böylece Emacs'i C editörüm olarak düzenli olarak kullanabiliyorum. Emacs’e yeni geldim ve zaten sistemime yükledim, çünkü işletim sistemi ile geldi (bence). Bu sürüm 22.1.1.

Aşağıdaki eğiticiyi takip etmeye çalışıyorum:

https://www.youtube.com/watch?v=HTUE03LnaXA

Emacs'e otomatik tamamlama eklemek için ~/.emacs dosyasına aşağıdaki kodu ekleyerek başladık:

; start package.el with emacs
(require 'package)
; add MELPA to repository list
(add-to-list 'package-archives '("melpa" . "http://melpa.milkbox.net/packages/"))
; initialize package.el
(package-initialize)

Ama ~/.emacs dosyasını kaydettiğimde ve Emacs'i tekrar başlattığımda, şu mesajı alıyorum:

`/Users/cell/.emacs 'yüklenirken bir hata oluştu:

     

Dosya hatası: Yükleme dosyası açılamıyor, paket

     

Normal çalışmayı sağlamak için, araştırıp   başlatma dosyanızdaki hatanın nedeni. Emacs'i   Tam hata backtrace görüntülemek için `--debug-init 'seçeneği.

     

Find-func yükleniyor ... find-library-name yapıldı: Kitaplık paketi bulunamadı

Lisp hakkında hiçbir şey bilmiyorum, ama benim anlayışımdan sorun, 'paketi adı verilen paketin mevcut olmamasıdır. Gerçekten de onu aramaya çalışırsam

M-x find-library

ve sonra paketini yazarım, bana şunu söyler:

Kitaplık paketi bulunamadı

Bu cevaba göre:

https://stackoverflow.com/questions/20105967/emacs-marmalade -cannot-açık yük dosya paket

Emacs’imin paketi ’si olmayabilir. Bunu nasıl çözebilirim ve çoğunlukla, C programlarına otomatik tamamlama özelliğini nasıl ekleyebilirim?

Not: Görünüşe göre işletim sistemiyle geldiğinden bu yana Emacs terminalinin bu sürümüne bağlı kalmayı tercih ederim. Ayrıca bir .dmg dosyası kullanarak başka bir Emacs kurdum, fakat terminalde de (veya çoğunlukla) çalışmak istiyorum.

2
@elethan OS X, GPL 2 altında yayınlanan son sürüm GNU Emacs 22'yi içerir.
katma yazar Ishmaeel, kaynak
Eğer OSX üzerindeyseniz, Emacs'in önceden yüklenmiş olduğunu düşünmüyorum (yanılıyor olabilirim). Ayrıca, sorununuzun eski bir sürüme sahip olup olmadığını bilmiyorum - ancak sürümünüz oldukça eski. Güncellemek istemediğini biliyorum, ama eğer yapmazsan daha fazla meseleye gireceksin.
katma yazar Lord Loh., kaynak
@lunaryorn bilgi için teşekkürler! Çoğu Linux dağıtımında önceden OS X ile paketlenmeyeceği için önceden paketlenmediğini varsayıyordum.
katma yazar Lord Loh., kaynak

1 cevap

OS-X, birkaç yıl süren emacs 22 ile birlikte gelir. Mevcut bir emaci elde etmenin kolay bir yolu http://emacsformacosx.com/ adresinden indirilebilir. Bu size paketi verecek.

8
katma
Evet, bu tam olarak benim kurduğum (zaten sahip olduğumun dışında). Sorun şu ki, Emacs'i de terminalden çalıştırmak istiyorum ve emacs komutu, işletim sistemiyle birlikte gelen Emacs'e varsayılan olarak bağlı ... Yeni yüklenen Emacs'i ekleyebileceğimi biliyorum. yola, ama bu yeni olanı varsayılan olanı yapmanın bir yolu var mı?
katma yazar Craig Vermeer, kaynak
Evet, hile yaptı, teşekkürler! Pencereleme sistemi olmadan da başlatmak için aşağıdaki diğer adlarını da ekliyorum: alias = "emacs -nw" , eğer birisi ilgiliyse.
katma yazar Craig Vermeer, kaynak
Bir sorum var: dmg tarafından yüklenen Emac'ler, başlatmadan önce ~/.emacs 'i de işaret ediyor mu yoksa kendi başlangıç ​​seçenekleri başlatma dosyasına mı atıyor?
katma yazar Craig Vermeer, kaynak
Yeni emacleri yoluna eklemek hile yapmalı, sadece önüne koy. Bunu .bash_profile sayfamda buldum: PATH dışa aktarma =/Uygulamalar/Emacs.app/İçindekiler/MacOS: $ PATH
katma yazar Thomas Myron, kaynak
Aynı ~/.emacs
katma yazar Thomas Myron, kaynak