Hangi anahtar dizi tamponumun büyük bir parçasını öldürüyor?

Mevcut konumdan silmeye yönelik anahtar sıralama nedir? Tamponun başlangıcı?

İstemiyorum çünkü diziyi kullanmak istiyorum ama olmasını önlemek için. Bunu her zaman çok hızlı yaptığım zaman, yanlışlıkla yaparım ve daha sonraya kadar fark etmem. Yılda sadece dört kez olur, ama bazen, eğer yeterince erken fark etmezsem, yıkıcı olabilir.

Ne olduğunu bilseydim, işlevi veya diziyi devre dışı bırakabilirim.

Belki de bu hatayı tam olarak nasıl yaptığımı öğrenmek için bir tür tuş vuruşu günlüğünü açmak zorunda kalacağım.

text-mode 'da olduğumda sorun oluştuğunu fark ettim. İlgili olması durumunda, Windows 10'da EMACS 24.3.1 kullanıyorum.

0
En son tuş vuruşlarını görmek için l (veya M-x görünüm kaybı ) 'nı deneyin.
katma yazar alastairs, kaynak

1 cevap

C-w 'ye bağlı kill-region ' ı çağırmanız mümkündür. Bu, diğer uygulamalardaki kesme komutunu düşünür. Bölge aktif değilse, noktanızdan son işaretin bulunduğu yere kadar öldürecek ve bu da tamponun başlangıcı olabilir.

The command view-lossage (bound to C-h l or l) displays the last 300 input keystrokes.

3
katma
@tom (defadvice kill-zone (yalnızca aktif-aktif bölge etkinliğini) kullanabilirsiniz (eğer (use-region-p) ad-it-it (mesaj "Bölge aktif değil"))) Bu davranıştan kaçınmak için. Bu tavsiye ile bölge sadece aktif ve boş değil ise öldürülür.
katma yazar Mike Spivey, kaynak
Teşekkürler Jules. Peki, C-w (öldürme bölgesi) ekmek ve tereyağıdır, bu yüzden bunu devre dışı bırakmayacağım, ama varsayılan davranışın, bir işaret aktif olmadığında tarif ettiğiniz gibi olduğunu bilmiyordum. Dava kapandı.
katma yazar Dima Tisnek, kaynak
Tanrım, daha da iyisi. Bir deneyeyim.
katma yazar Dima Tisnek, kaynak
Şey, bu işe yarıyor ama aynı zamanda C-k öldürme hattını da etkisiz hale getiriyor. Bunu düzeltmek için bir yol bulursam yayınlayacağım.
katma yazar Dima Tisnek, kaynak
Yardım etmekten memnun oldum. Eğer bu cevabı çözdüyseniz, probleminiz başkalarının bu davanın kapalı olduğunu bilmesi için kabul edildiği şekilde işaretlemekten çekinmeyin. Teşekkürler!
katma yazar Airsick, kaynak
Cevabın neden kabul edilemediğinden emin değilim çünkü fonksiyonun ne olduğunu bilmek istediniz. Fonksiyonu değiştirmek isterseniz, belki de kill-zone komutunu kopyalayabilirsiniz ( Ch k Cw komutunu çalıştırarak bulunabilecek kaynak kodu). kendi işlevi kill-region-safe veya bu ilke bir şey denir. Bu yeni fonksiyonda, region öğesinin sıfır olup olmadığını görmek için en başa bir kontrol ekleyebilirsiniz. Ardından bölgeyi güvenli bir şekilde C-w 'ye bağlayabilirsiniz!
katma yazar Airsick, kaynak
Ayrıca kill-zone kill-region-safe olarak adlandırın ve defadvice kill-region-safe etiketini de kullanabilirsiniz./code> ve sonra kill-region-safe 'i Cw olarak yeniden adlandırın.
katma yazar Airsick, kaynak