.Vimrc'mi kötü moda nasıl çevirebilirim?

I have heard of the power of Emacs, but I have a ton more experience with vim and an extensive amount of shortcuts in my .vimrc file. I would like to transfer these mappings over to Emacs evil-mode. What would be the best way to do this? One example would be mapping tab to >> (indenting the current line). Which looks like nnoremap >> in my .vimrc.

5
Genel olarak, bu çeviri önemsiz olmayacak. İşler Emacs'ta çok farklı şekilde yapılıyor, ancak bence Emacs'ın uzun vadede daha temiz ve daha güçlü olduğunu göreceksiniz, ancak bu daha iyi bir konu.
katma yazar PythonNut, kaynak
Her şeyi yakalamak için bir soru yerine, .vimrc adresinden belirli ilgili satırlar hakkında sorular sormanız daha iyi olabilir.
katma yazar PythonNut, kaynak

1 cevap

Kelimenin tam anlamıyla ele alındığında, örnek hattınız şuna çevirir:

(define-key evil-normal-state-map (kbd "") (kbd ">>"))

Buna rağmen şahsen bunu tavsiye etmiyorum. Klavye makrosu kullanmak yerine, ismine göre çalıştırmak istediğiniz işleve başvurmak çok daha temiz. Bu, nmap ve nnoremap arasında bir ayrım yapma ihtiyacını ortadan kaldırır ve hataya daha dayanıklıdır.

(define-key evil-normal-state-map (kbd "") #'evil-shift-right-line)
5
katma
Genel olarak, bir tuşun hangi komutu çalıştırdığını belirlemek için C-h k komutunu kullanabilirsiniz. Ancak kötülük , düzeltilebilir dilbilgisini kolaylaştırmak için proxy komutlarının arkasına bazı şeyleri gizler (örneğin, kötü kaydırma-sağa ). Bu durumda, tüm satırda çalışan bir kötü işleminin genellikle -line olduğunu bilmeniz gerekir. Örnekler arasında evil-delete-line , evil-yank-line . evil-downcase gibi bazı işlemler bu gibi uygun takma adları tanımlamaz, bu yüzden işe yaraması için daha fazla sihre ihtiyacınız vardır. Onlar için yardıma ihtiyacınız olup olmadığını sorun.
katma yazar PythonNut, kaynak
Komutun kötü-sağa-sola doğru olduğunu nasıl bildin? Tecrübe mi yoksa kütüphane var mı?
katma yazar robertpostill, kaynak