Hareket sensörü hareket ettiriliyor mu?

Uzun lafın kısası, giyebileceğin bir tür cihaz oluşturmaya çalışıyorum ve bir şeyin arkanda ne zaman hareket ettiğini algılayacağım. Hareket algılama için PIR sensörlerini kullanmak istedim, ama eğer hareket ediyorsanız nesneleri tespit edebilecekleri konusunda hiçbir fikrim yok. Herhangi bir fikir?

4

3 cevap

OP, hareketi tespit etmek ve hareket halindeyken PIR kullanmak istemekten başka gerçek gereksinimleri belirtmedi.

PIR (Pasif Kızılötesi), sıcak cisimleri aramak anlamına gelir. Genel olarak, PIR hareket sensörleri, sensörün münferit parçaları arasında hareket eden termal radyasyonun varlığını arar. TV'de siz ve dedektör arasında büyük bir soğuk panel taşıyarak PIR detektörlerini kandırabileceğinizi gösteriniz. ;-)

Ayrıca hareket eden yansıyan termal radyasyonu da algılarlar. Doğrudan bir görüşe gerek yoktur. Sensörü dışarıda hareket ettirmek, çok sayıda yansıyan IR güneş ışığı değişimini alacaktır. Ve kesinlikle akkor lambalar aynı şeyi yapacaktır çünkü yaydıkları enerjinin yaklaşık% 80'i IR'dir.

Onların tasarlanma şekli (bir gözün gözü gibi merceklerle), yürüyüşünüz sırasında kendi kollarınızı geri sallarken ve yanlış alarmlar oluştururken geri dönme olasılıkları daha yüksektir. Bu yüzden, doğrudan arkasında "görmesini" sağlayan bir tür montaj düzenlemesine ihtiyacınız olacak. Ve hatta o zaman bile karanlık bir odada.

PIR böyle bir uygulama için çok fazla sorun gibi geliyor. (Muhtemelen uygun değildir)

Here is a decent instructable that explains how they work: http://www.instructables.com/id/PIR-Motion-Sensor-Tutorial/

Eğer PIR bir bütün-gereklilik değilse, işin doğru olması için bazı çalışmalara ihtiyaç duysa da, burada dikkate alınması gereken bir alternatif:

Radar

İşte sonunda yavaş tekneye gelecek güzel ve ucuz bir radar ünitesi ve fiyat doğru. Kendi hareketinizden daha hızlı hızlarda meydana gelen değişiklikleri tespit etmek için programladıysanız hareket halinde iyi çalışabilir. Ve bir nabız geçişini programlamak istersiniz, böylece nesnelerin ardında belirli bir mesafeden daha fazla hisseder.

Her neyse, hack ruhu içinde, bu fikri sunuyoruz:

LFS-DC04 2.7 GHz Mikrodalga Radar Modülü DC 5 V

http://www.ebay.com/itm/262662221979

Giyecek kadar küçüktür. Ama yavaş, bu yüzden şiddetli niyetle davetsiz misafirleri tespit etmek için bunu kullanmanızı tavsiye etmem. Bisiklete binen bir treylere veya böyle bir şeye iyi bir şekilde monte edileceğine, bir şeylerin çok hızlı ilerleyeceğine emin olmanızı sağlayacağına inanıyorum.

Ürün tanıtımı:

1.Model:LFS-DC04
2.Frequency:2.7GHz
3.Size:40*22mm
4.Input Voltage:DC 5V
5.Output Type:level signal output 
6.Connection Method:VCC,GND connect with positive negative input, OUT,GND signal connect with output 
7.Installation Height:1-3.5m
8.Sensing Ditance:5-8m
9.Delay Time:30s(quick testing mode is 4s)
10.Sensing Angle:360 degree

Böbreklerinizi kızartmaması gereken yeterince düşük bir güç. Her zaman yüksek güçlü bir WiFi yönlendirici yanında oturan veya WiFi ve 4G her zaman açık cep ile bir cep telefonu olması gibi muhtemelen çok benzer.

4
katma
Yeni bilgi: Bir PIR sensörünü bağladım ve omzumun üzerinde asılı olarak hareket etmeyi denedim. Sürekli tetiklemeyi bırakmazdı. Onu durdurmak için yeterince tutamadım. Bu yüzden senin için işe yaramayacağına inanıyorum.
katma yazar SDsolar, kaynak

PIR sensörleri, ılık bir gövdenin göreceli PIR sensörünün yerine hareketini algılar. Bu nedenle PIR sensörü hareket ederse, PIR sensörünün değişeceği ve hareket algılayacağı statik bir nesnenin konumuna göre.

Yani hayır, PIR bunun için gerçekten uygun değil.

TBH Başımın üst kısmından, bir Arduino'dan çok daha güçlü bir şey üzerinde OpenCV ile görüntü işlemenin kısaltmasını istediğiniz şeyi elde etmenin basit bir yolunu düşünemiyorum.

2
katma

Bir PIR tamamen pasiftir. Sensörün, yüzün üstündeki küçük bir pencereden çarparak, hareketin etkilerini vurgulamak için, yönlü bir mercekle gelen IR değiĢikliğine tepki veren kapalı dikey ve yatay bir IR reseptörü vardır. Hareketli bir cisme bağlı bir pasif sisteme sahip olmak, çoğunlukla yanlış pozitif sonuçlara neden olur. Video, mikrodalga, hatta ultrason gibi aktif sistemlere bakmaya değer olabilir.

0
katma