Arduino Uno usb HID arayüzü olarak çalışmıyor

3 tane arduino sahibiyim ve gayet iyi çalışıyor. Kullandığım işletim sistemi Kali Linux 2.0'tır ve arduinoya normal olan her şeyi yükleyebilirsiniz. Bu eğiticiyi takip ediyorum: Arduino Uno usb HID arabirim aygıtı olarak arduino uno r3'ü bir gizli cihaz olarak kullanmak. Yükledikten sonra

Arduino-keyboard-0.3.hex

dosya, ben kurulu döngüsü ve ben örnek kırpma programı yüklemeyi deneyin. Her zaman diyor ki:

Serial Port /dev/ttyACM0 not found.
Retry the upload with another serial port?
/dev/ttyS0

/ dev/ttyACM0 benim varsayılan arduino bağlantı noktasıdır ve/dev/ttyS0, takılı olan USB aygıtlarımdan biridir. Asla, yüklemeyi denedim ancak yönetim kuruluna yanıt vermiyor. Birisi bana yardım edebilir mi lütfen?

0

1 cevap

ATMega16U2 yongasını bir HID cihazı olarak yeniden programladınız. Böylece artık Atmega328P ile bilgisayarınız arasında seri bir arayüz olarak işlev görmemektedir. Normal çalışmaya dönmek için ATMega16U2 üzerindeki firmware'i yeniden yüklemeniz gerekir.

bootloader yükleyici sayfamda bunu nasıl yapacağınıza dair talimatlar var. Özetle, orijinal hex dosyasını geri koymanız gerekir:

sudo dfu-programmer atmega16u2 flash Arduino-atmega16u2-Uno-firmware-Rev3.hex

Uno'nuzu bir HID cihazına dönüştürmenin başka yolları da vardır. "Sanal USB Arduino" için arama yapın.

Daha kolay, bu tür şeyler için tasarlanmış bir Arduino Leonardo veya Arduino Micro edinin.


Evet, ancak bunu bir HID olarak nasıl kullanabilirim? ... bunu algılayamaz. 'a nasıl kod yükleyebilirim?

Burada "o" nedir? Bu fotoğrafa bak:

Uno from above

Uno'da iki işlemci var. ATMega16U2'yi geri aldığınıza benziyor. ATMega16U2'yi HID veya Atmega328P'yi HID olarak kullanmak ister misiniz? Tamamen farklı tekniklere ihtiyaçları var.

ATMega16U2'yi tekrar açtığınızda, USB arayüzü ile Atmega328P'yi "alamazsınız".

Bağlandığınız sayfada, ATMega16U2'yi programlamak için bir iş akışı vardır. Onu takip ediyor musun? Eğer öyleyse, hangi bölüm sizin için çalışmıyor? Değilse neden olmasın?

3
katma
Evet ama nasıl bir HID olarak kullanabilirim? Arduino IDE'yi algılayamayacağı için kullanamıyorum, bu yüzden öğreticide olduğu gibi nasıl kod yükleyebildim?
katma yazar Martin C., kaynak
Değiştirilen cevaba bakınız.
katma yazar Nick Gammon, kaynak