1.5V saati kontrol etmek için zamanlayıcı

Alarmı fark edebilecek kadar gürültülü olan bir alarm saatini veya geri sayım saatini yapmak istiyorum, fakat uykudayken beni uyandırmayacak kadar yumuşak. Benim fikrim, sahip olduğum bir analog saatin sesini kullanmak - tek bir AA 1.5V pil ile çalışıyor. Bu sesi seviyorum. Bu nedenle, en az birkaç dakika boyunca bu analog saate gücü açabilen bir alarm veya zamanlayıcı oluşturmak istiyorum. İdeal olarak, zamanlayıcı/alarm pili çok sık değiştirmeden birkaç saat boyunca günlük kullanabileceğim bir şey olurdu.

Bu programlanabilir röle zamanlayıcılarına baktım: http://www.amazon.com/dp/B00P0TZ5CY/ ancak voltaj aşırı miktarda görünüyor.

Ayrıca bir arduino tahtası düşünmüştüm, ama cihaza takmadan saati bilgisayara ayarlayabilmeyi isterim.

I'm a developer, so I could do arduino programming if needed, but I don't know much about circuitry & hardware. I've also never done an arduino project, so I'm starting from 101.

Başlayabileceğim herhangi bir fikir var mı? Yukarıda bahsettiğim zamanlayıcı 12V gücü gerektirmediyse mükemmel olurdu. Bilgim sınırlıdır, belki de düşündüğümden daha büyük bir şey.

1
Müziğin başlamasından önce bile, müzik setimin içini tıklayan röle tarafından uyanıyordum. Yani eğer hafif bir uyuyan iseniz (ki kulağa hoş geliyorsa), bir röle kullanmak istemeyebilirsiniz.
katma yazar Al., kaynak
Ben öyle düşünüyorum, ama bir 12V röle çok gibi görünüyor. Kontrol ettiğiyle aynı voltajda olması gerekmediğini biliyorum, ama daha hafif bir şey olup olmadığını merak ediyordum.
katma yazar jimmyorr, kaynak
Temelde bir araba aküsü ile çalıştırmak istemediğimden ve AC'den DC'ye dönüştürme hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Sanırım 12V AC-> DC adaptörü alabilirim ...
katma yazar jimmyorr, kaynak
Aslında kullanabileceğim eski bir 1.5V-12V AC-> DC duvar-siğil değişkenim olduğunu fark ettim.
katma yazar jimmyorr, kaynak
Sorunuzu anlıyorsam, 1.5V kaynağını değiştirmek için bir röle kullanabilirsiniz.
katma yazar mongo, kaynak
Tüm röleler 12V değil ...
katma yazar mongo, kaynak

1 cevap

Basit bir kurulum öneririm ( sıcaklık ve nem algılayıcım 'a benzer fakat daha az karmaşık ).

3 x AA pille çalışabilir ve süreyi takip etmek için bir RTC saatine sahip olabilirsiniz. Gerektiğinde analog saatinizi açmak için MOSFET kullanabilirsiniz.

İşlemci çoğu zaman uyanabilir ve uyanmak için zamanlayıcıyı kullanarak RTC'den zamanı kontrol edebilir. Voltaj regülatörü, USB arabirimi ve güç LED'i çok fazla güç tüketeceğinden, bir duvar siğilinden kaçmıyorsanız, Arduino "board" kullanmayın.

1
katma
Bir zaman rölesi fazla güç kullanmaz.
katma yazar Nick Gammon, kaynak
Teşekkürler, bu harika bir yazı. Bu şeylerle yeni başlayan biriyim, bu yüzden muhtemelen aradığımdan biraz daha ileri olduğunu düşünüyorum. Daha az para için 12V zamanlayıcı rölesini satın alabiliyor ve duvar siğimle takabiliyormuşum gibi görünüyor. Tek endişem, çok fazla güç harcayacak olsaydı.
katma yazar jimmyorr, kaynak