Analog algılama harici güç kaynağına ihtiyaç duyar

Analog girişi algılamak için bir Arduino Uno kartı kullanıyorum. Kartı sadece bir USB kablosuyla dizüstü bilgisayarıma bağladım, fakat kart analog girişi algılamıyor.

Harici bir güç kaynağı kullanmak gerekli midir?

1
Potu minimuma ayarlamak, panoları yanmaz, eğer bağlantılar dediğiniz gibi. Harici bir güç kaynağına ihtiyaç duyulmamalı, USB yeterince güç sağlamalıdır. Kartın yandığını söylerken, güç LED'i hala çalışıyor mu? Örneğin, "Blink" yüklemeyi denerseniz Arduino hala IDE'ye cevap veriyor mu? Blink hala çalışıyorsa tahta muhtemelen yanmamış demektir.
katma yazar user2813274, kaynak
Bence "yanmış" = sen polifonu yaktın. Bu, imleci 5V veya toprağa bağlayan potansiyometreye yanlış bağlantı yaptığınız anlamına gelir. Eğer led her zaman açıksa, imleci toprağa bağlarsınız (ve açma ve kapama arasındaki gecikme 1ms civarındadır), eğer led yaklaşık 0,5 Hz yanıp sönerse imleci + 5v'ye bağlarsınız (ve böylece her zaman 2 * 1024ms). Potansiyometre çıkışını bir multimetre ile iki kez kontrol edin, ardından üç kez kontrol edin ve gerçekten doğru olduğundan eminseniz tekrar kontrol edin ...
katma yazar Tom Collins, kaynak
Hangi çizimi kullanıyorsun? Ne demek "anlamıyor"? Hangi sensörü kullanıyorsunuz? ADC'nin çalışması için harici bir güç kaynağı kullanmak zorunda değilsiniz.
katma yazar Abu Fahim, kaynak
A0'ın analog giriş olarak kullanıldığı Örneklerden "Analog Giriş" taslağını kullanıyorum. 10k pot, +5'e ve gnd, merkez pimi A0 girişine bağladım, 'anlam ifade etmiyor' anlamına geliyor, LED üzerinde hiçbir etkisi yok Pot farklı konumlara ayarlandığında pim 13'e bağlanırsa, daha sonra pot minimum seviyeye ayarlandığında tahta yanmış gözükür (A0'ye sıfır volt girişi)
katma yazar Beekguk, kaynak

Cevap yok

0