Başlıkları servo kablolara mı ekleyin?

Bir servo motordan gelen bu 3 telim var. Onlar bir breadboard içinde kalmak çok ince ve çürük ve hor görülüyor.

enter image description here

Bir breadboard koymak daha kolay hale getirmek için bu tellere başlık eklemek mümkün mü? (Ekli resim gibi) Ve eğer öyleyse, böyle bir şeyi nereden temin edebilirdi?

enter image description here

0
En kolay çözüm, kabloları lehimlemek için bazı lehimler koymaktır. Genellikle delikten biraz daha büyüktürler, bu yüzden onlara lehim uygulamadan önce bazı bakır telleri kesmeniz daha iyi olur. Başka bir çözüm, bazı erkek iğneleri lehimlemek, ancak yine ortak breadboard deliklerden biraz daha büyüktür
katma yazar Tom Collins, kaynak

2 cevap

Bunun gibi durumlarda yaptığım şey, ikinci fotoğraf makinenizde olduğu gibi, breadboard bağlantı kablolarının bir kısmını almak, ortada kesmek (kendinize iki tel, her biri çıplak bir uç ve bir fiş ile bir son vermek) .

Çıplak ucu soyun ve ardından servo motor tellerine lehimleyin. Lehimlemeye başlamadan önce, tel üzerine bir miktar ısıyla daralan makaron takın. Teller birbirine lehimlendikten sonra, ısıyla daralan makaronu birleştirme parçası üzerinde hareket ettirin ve daraltın (bir saç kurutma makinesi veya ısı tabancasıyla).

Artık, mekanik olarak güçlü olacak şekilde tasarlanmış olan breadboard'unuz için bir fişiniz var ve birleştirme üzerindeki ısıyla daralan makaron, onu çok fazla esnetmekten koruyor.

Ekstra stabilite vermek için üç telin üzerinde daha sıkı ısı büzüşmesi yapabilirsiniz.

3
katma
Saç kurutma makineniz veya ısı tabancınız yoksa, daha hafif kullanabilirsiniz, ama tavsiye edilmez :)
katma yazar dotnetengineer, kaynak
Hatta bazı "vidalı konektörler" veya "havlusu" ile lehimlemeniz bile yok. Ve ısıyla daralan makaronuz yoksa muhtemelen elektrik bandı (ya da sadece makul bant) (fakat biraz almalısınız: D)
katma yazar dotnetengineer, kaynak

Bir sıkma aleti aldım. Doğru zar ve kıvrımlar ve kıvrım tutucularla profesyonel bir sonuç elde edersiniz. Kıvrımlar ve kıvrım tutucular kendileri ucuzdur (100'ün katları halinde satın alırlar), ancak sıkma aleti ve zarları pahalıdır. "Yüksek kaliteli iyi temas eden kıvrım" bağlantılarını yapmadan önce biraz pratik yapmak gerekir. Gücün, kablo yalıtımı ile kıvrım ve gevşek elektrik teması arasındaki bağlantıdan kaynaklanacak şekilde kıvrılması gerekir.

Ayrıca "doğru" kıvrımları ve kıvrım tutucular bulmak çok kolay değil. Yani bu sadece hobinize yatırım yapmaya istekli iseniz (ya da sahip olduğunuz birini biliyorsunuz ;-))

Eğer bir DIY işi ise, ben Nick çözümü ile giderdim.

0
katma