Çoğu servo neden 180 ° 'den fazla dönemez?

Bir servo motorun nasıl çalıştığını düşünüyordum. Standart bir servoun sadece 180 dereceye kadar çıkabileceğini anladım, ama nedenini anlamadım. Potansiyometre yüzünden mi?

5
Aslında (çoğu) servo sürekli bir rotasyon yapmak için olabilir. AMA, servoların arkasındaki mantığa karşı bir şekilde olurdu. Genellikle, artık konumu ayarlayamazsınız, ancak sadece hızı ayarlayamazsınız.
katma yazar dotnetengineer, kaynak

1 cevap

Temel olarak, döner hareketleri doğrusal olarak dönüştürmek için tasarlandıkları sistemler, tipik olarak 180 dereceden daha az bir aralıkta (muhtemelen daha fazla 120 derece) tasarlanmıştır.

Daha sonra, PWM konum darbelerinin kontrol şeması, isteğe bağlı bir aralıktaki istekleri iletemediği için - darbe genişliğinin konumlandırılması eşleştirilmeli ve hassas bir şekilde ilgili bir şeye eşlenecek şekilde ayarlanmalıdır. kullanışlı aralığa.

Görevdeki bu sınırlamalar nedeniyle, konum algılama için 360 derece aralığından daha düşük bir sıradan bir döner potansiyometre kullanılabilir.

Faydalı aralığın sınırlı olduğu ve potansiyometrenin aşırı dönme nedeniyle hasar görmesi nispeten kolay olduğu düşünüldüğünde, şanzıman tipik olarak normal dönme aralığı aralığının dışında bir yerde mekanik bir dönüşle oluşturulur.

5
katma